Draci Baseball

Úvodní trojkolo na výbornou, Draci berou tři vítězství

Úvod do sezóny mají Draci úspěšně za sebou. Ve třech duelech dokázali nováčka soutěže třikrát porazit a vyšvihli se do čela tabulky Extraligy. 

První duel letošní sezóny však nevypadal jako střet mistra s nováčkem. Draci se s Jabloncem poměrně dost trápili a navíc museli otáčet skóre, protože hostující tým si ve čtvrté sérii vybojoval vedení 1:0. Zásluhou Jakuba Hajtmara s Přemkem Chroustem se Drakům v šesté směně podařilo obrátit stav duelu. Vedení Draci udrželi až do závěru zápasu a zejména díky výbornému výkonu nadhazovačů Radima Chrousta a Davida Merganse si připsali první vítězství v sezóně. „Začínal jsem první utkání na kopci. Byl to náročný duel, na pálce jsme se nemohli rozjet, naštěstí jsme byli schopni odpovědět na jejich bod ze čtvrté směny hned dvěma v šesté sadě a závěr utkání jsme si už pohlídali,“ podělil se o své poznatky z prvního duelu nadhazovač Radim Chroust.

Sobotní střet s Bleskem se Drakům povedl o poznání lépe. Z šesti směn dokázali třináctkrát zaskórovat a navíc si Arnošt Dubový připsal první letošní homerun a Draci smetli Jablonec poměrem 13:1. Nadhazovači Filip Čapka a Jan Nebenführ tak nedovolili hostujícím hráčům více než jeden bod. „Rozdíl mezi prvním a druhým duelem byl v nadhazovači soupeře. Páteční nadhazovač házel lépe. V sobotu udělal soupeř více chyb a dokázali jsme toho využít,“ říká kouč Hynek Čapka.

Třetí, závěrečný, duel prvního trojkola se dlouho odehrával v režii dobrých obran. První bod mohli diváci a příznivci obou celků vidět až v páté směně, kdy se prosadili Draci. V šesté směně sice dokázal Jablonec srovnat, ale Draci v sedmé a osmé hře shodně třikrát skórovali a vybudovali si rozhodující šestibodový náskok. Vítězství 7:1 uzavřelo povedený první hrací týden a posunulo Draky do čela Extraligy. Na kopci se premiérově představila zahraniční posila Marcus Jensen a duel doházel Tomáš Hrbek. „Výkon nováčka mě překvapil. Jablonečtí přijeli bojovat a podali sympaticky výkon. Doufám, že se jim v dalších kolech podaří urvat i nějaká výhra,“ chválil výkon nováčka z Jablonce Radim Chroust. Jeho slova potvrdil i hlavní trenér Draků. „Byl jsem příjemně překvapen ze hry nováčka, který podal výborný výkon,“ dodal Čapka.

Vstup do sezóny tak Draci mohou hodnotit pozitivně. „Máme tři výhry, takže první víkend je úspěšný. Naše výkony se postupně zlepšovaly, hlavně na pálce. Doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i v dalších zápasech,“ ohlížel se za víkendem Chroust. „Výsledkem jsou tři výhry, s tím panuje spokojenost. Hráli jsme s nováčkem, takže nás ti těžší soupeři teprve čekají,“ doplnil svého svěřence i trenér Hynek Čapka.

Právě trenér Čapka pokračoval v hodnocení výkonu svých svěřenců.. „Spokojenost na naší straně panuje s nadhazovači a celkově s obrannou hrou. V útočné fázi máme ještě co zlepšovat. Mezery bych tam úplně neviděl. Podle statistik jsme nejlépe pálící tým Extraligy, ale vnímáme tam prostory na zlepšení, třeba v běhání po metách, tam se dá lépe využít možností ke skórování,“ uzavřel čtyřicetiletý kouč brněnského týmu.

IMG_0233-min

Hráč víkendu!

Hráčem víkendu se v prvním trojkole stal Arnošt Dubový, který si přes víkend připsal 5x 1B, 2x 2B, HR, 3 RBI, 6R a SB. „Jsem rád, že se mi dařilo, ale hlavní jsou pro mě, i pro celý tým tři výhry,“ neskrýval radost Arnošt Dubový. Celý rozhovor s hráčem víkendu přineseme během zítřka na klubovém webu.