Draci Baseball

18 má za sebou poslední sérii před MISTROVSTVÍM

Svěřenci Davida Winklera v poslední sérii narazili na Eagles Praha. Po úvodních dvou duelech se série za stavu 1:1
(6:5, 4:5) přesunula z Krče na Městský baseballový stadion. Kvůli nepřízni počasí se páteční zápas nemohl odehrát, a tak se v sobotu hrál doubleheader. Na soupisce Draků navíc chybělo několik jmen, a navíc šlo o první sérii, kde se sešla většina hráčů dračího kádru kvůli hostování v jiných klubech.
„Klíčové bylo, že jsme nehráli v plné sestavě. Chyběli nám Milan Prokop, Ondra Filip a ve druhém zápase Dominik Polgar, což jsou hráč se zkušenostmi ať už z extraligy nebo první ligy, takže když budeme na MČR v plné sestavě, bude to jiná písnička. Ty zápasy byly dobrý, protože Eagles jsou aspiranti na titul a hráli v plné sestavě, takže jsme viděli jejich nadhazovače a jak budou nejspíš nasazováni. My budem mít 7 nadhazovačů, kteří můžou něco vymyslet.“
Popsal David Winkler

Během pvního zápasu šli Eagles do jedno bodového vedení hned v první směně. Draci dokázali v dohrávce dvojky nejprve srovnat a o směnu později se ujali vedení zápasu. Následně byl zápas kvůli bouři přerušen a po třech hodinách, kdy bylo zápas možné dohrát se Draci už neprosadili. Naopak Eagles stáhli 3 body a první zápas dne byl minulostí.

Druhý zápas se vyvíjel naprosto jinak, než zápas předchozí. Eagles si během prvních dvou směn vybudovali vedení 4:1 a to udrželi až do konce. V dohrávce 7. dějství se sice Drakům podařilo stáhnout bod, ale na srovnání série to nestačilo. Nutno zmínit výkon Vojty Prokopa, který přišel na kopec a dokázal zamezit Eagles v dalších bodech.
„Nadhoz a obrana byli skvělí, Vojta Prokop nás podržel ve druhým zápase, ale hořela nám pálka.“
Tak hodnotí sérii kapitán U18 Adam Prudil