Draci Baseball

U13 veze bronz z Hluboké

Na Hluboké proběhlo MČR U13, kde Draci nastoupili ve skupině s Tempem, SaBaTem a Ježky z Jihlavy.

První zápas s Tempem byl do 4.směny vyrovnaný, ale naši relieveři neudrželi utkání a reprezentační closer soupeře Durlin byl nad naše síly. Tempo tak zvítězilo 9:5.

Další duel jsme odehráli proti Ježkům. Zde byl průběh příznivý pro nás a z duelu jsme si odnesli důležitou výhru 9:4.

Posledním soupeřem ve skupině byl silný pražský SaBaT. S tím jsme odehráli dramatický zápas plný zvratů a nakonec zvítězili 11:10. Ve skupině jsme tak skončili na druhém místě.

Do semifinále jsme vykročili proti Hrochům, kteří na nás nasadili jedničku reprezentace U12 Němčanského. Ten nám povolil za 5 směn pouze 2 doběhy a reprezentační closer Sobotka pouze 1 doběh, prohráváme tedy 3:5.

O třetí místo jsme opět bojovali s Tempem, takže jsme měli co vracet. Na rozdíl od prvního zápasu jsme výborně pálili, náš starter David Heřman udržel soupeře až do 4 směny bez doběhu. Nakonec se radujeme se zasloužené výhry 9:3 a z Hluboké vezeme bronz.

Krom toho ještě získal individuální cenu Víťa Ventruba za nejlepšího pálkaře turnaje.

„Letos byla úroveň MČR velmi vysoká, týmy byly vyrovnané a tak už zápasy ve skupině nesmírně těžké. Zejména vítězný infarktový zápas se SaBaTem si budeme všichni pamatovat a dle mého názoru měl parametry finálového duelu. Boj o 3.místo pak ukázal dračí sílu a vůli. Kluci byli výborný team, odehráli jsme napínavý turnaj a užili se skvělý baseball. Pro kluky navíc ponaučení do života, že se musí makat, nic nevzdávat a bojovat až do poslední chvíle.“

hodnotí turnaj HC Jakub Ventruba