Draci Baseball

První místo na MČR U10

O minulém víkendu se v areálu Hroch odehrálo MČR kategorie do 10 let.

Hned v úvodu nás čekali Rytíři Trutnov, které jsme výrazně přehráli 16:0! První body v turnaji dostala obrana Draků ve druhém zápase, kde jsme nastoupili proti Ježkům Jihlava. Pálka Draků dokázala stáhnout 6 bodů, a tak jsme si připsali druhou výhru. Poslední páteční utkání už bylo těsné. SK Kotlářka nakonec se souboje odešla s prohrou 7:8. Další den a další pražský soupeř. Tempo však nedokázalo držet krok. Poslední zápas skupiny jsme vyhráli jasně 14:4!

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Hippos. Další rozdílový výsledek 11:1 a Draci se přesunuli do bojů o medaile. V semifinále nás vyhlížel další brněnský celek – Technika Brno. Další těsný zápas nás a výhra o bod pro nás znamenala boj o zlato! Naši 100% úspěšnost chtěli překazit Eagles. Výsledek 8:5 a Drakům už na krku cinkaly zlaté medaile!

“Pro nás byl klíčový zápas s Kotlářkou. Je to tím, že Kotlářka, Rytíři a Tempo, se kterými jsme nikdy nehráli, takže jsme nevěděli, do čeho jdeme. Složitější zápas byl s Technikou, což bylo dáno psychikou, která při utkáních s městskými rivaly vždy pracuje. Na turnaj jsme byli dobře připraveni. Měli jsme soustředění a přáteláky. Celý rok jsme se připravovali právě na MČR, protože ti kluci nikdy mistři nebyli. Letos jsme během sezony zaznamenali jedinou prohru proti Hrochům na ČBP v Třebíči. Chtěl bych vyzdvihnout rozhodčí, kteří oproti ostatním turnajům pískali perfektně a hřiště bylo také skvěle připraveno. My jsme si celý turnaj užili a nejvíc samozřejmě finále proti Eagles. Ve finále už bylo po 5. směně rozhodnuto. Přes to, že se hraje na 6. plných směn. Vstoupili jsme tam se čtyř bodovým náskokem a postupně jsme vedení navyšovali.

Chtěl bych poděkovat hráčům, rodičům, bez kterých by to nešlo, a následně také asistentům. Na turnaj s námi jeli Mako Takeda, Roman Kroutil, Michal Hrubý. Celý rok nám také pomáhali Vincent Major a Maty Takeda, kteří se MČR neúčastnili kvůli vlastním soutěžím. Samozřejmě bych také rád poděkoval Arnoštu Nesňalovi za průběh sezony.

Nejlepší hráči týmu během turnaje:

MVP: Max Major

Nejlepší pálkař: Jakub Sedlák

Nejlepší polař: Aaron Nesňal

Skokan turnaje: Filip Staňka

Mimo to bych také rád vyzdvihnul výkon Edy Wiendera, kterému je 8 let. Letos si dovezl zlato jak z U8, U9, tak také s námi. V týmu měl své místo a hrál úžasně.”
Hodnotí turnaj Radim Major