Draci Baseball

TOP 6 je zde, v brněnském derby se střetnou Hroši a Draci

První série v rámci TOP 6 klepe na dveře. Brněnské Draky nečeká nic menšího, než další brněnské derby proti Hrochům.

„Bude to náročná série, je to brněnské derby. Chceme tu sérii vyhrát. Jako vždy v TOP 6 bude důležité, aby dobře zaházeli nadhazovači a dobře zahrála obrana. A pak musíme udělat nějaké body,“ je si před sérii vědom kouč Draků Hynek Čapka.

Hroši se s Draky potkali na konci základní části, kdy dokázali ovládnout celou sérii poměrně jednoznačně 3:0 a díky tomu mohli poskočit v tabulce na druhou pozici, hned za vedoucí Arrows. Draci v sérii první duel ovládli poměrem 6:0 a vkročili do série nejlépe jak mohli. 

Ve druhém hracím dni si Draci poradili poměrem 13:9 a bylo jasné, že celou sérii uzmou Draci ve svůj prospěch. Třetí zápas série Draci pohodovým výkonem přehráli Hrochy a výhra 9:1 znamenala ovládnutí série a postup do TOP 6 z druhé pozice. Na sérii se moc těším. Bude to něco jiného než v základní části. Hroši vytáhnou kvalitnější nadhazovače a půjdou na nás v plné sestavě. Těším se na kvalitní zápasy, ale věřím že všechny tři budou v naší režii,“ komentuje nadcházející sérii David Mergans.

Hroši si v soutěži vybojovali pátou pozici. Cardion Hroši Brno si v ročníku připsali 14 výher a 13 porážek. Jak bylo řečeno v článku, kde jsme shrnovali TOP 6, tak patří mezi týmy, které dovolili svým soupeřům nejvíc bodů z celé TOP 6. „Hroši mají mladý tým, když se jim daří a jsou na vlně, tak jsou nesmírně silní a nebezpeční,“ komentoval Čapka výkony prvního soupeře Draků. 

Je super, že první sérii hrajeme proti týmu z Brna. Atmosféra bude určitě skvělá, ale já osobně neřeším soupeře, ale čistě pálkaře, kteří proti mě půjdou. Musím se na ně stoprocentně připravit a pomoct svému týmu co nejvíce a mohl nám dát co největší šanci na to vyhrát zápas,“ vyhlíží derby Mergans.

Série začíná 18. června v 19:00 na MBS. Druhé pokračování je v plánu o den později od jedné hodiny na stadionu Hrochů. Závěrečné dějství přinese neděle 20. června, kdy se opět Draci představí na stadionu Hrochů a od 13:00 budou moci diváci sledovat poslední zápas první série TOP 6.