Draci Baseball

TOP6 se po reprepauze opět rozjíždí, oplatí Draci Hluboké porážku?

Brněnské Draky čeká další série v rámci nástavbové části soutěže. Draci se střetnou s nováčkem soutěže Sokolem Hlubokou, se kterými v základní části sérii ztratili. „Chtěli bychom jim to oplatit. Doufám, že se nám to povede,“ vyhlíží kouč Draků Hynek Čapka duely s Hlubokou. „Klíčové bude, aby naši nadhazovači dobře zaházeli, dobře zahrála obrana a dokázali jsme udělat více bodů na jejich nadhazovače, kteří patří k nejkvalitnějším v soutěži,“ pokračoval trenér Draků.

Draci v zápasech s Hlubokou rozjíždějí projekt #DRACIPROMORAVU, jehož cílem je vybrat co největší množství finančních prostředků na podporu lidí, kterým ničivá živelná pohroma sebrala práci, domovy, nebo dokonce i členy rodiny. „Vnímám to velice pozitivně. Spoustu mých známých a kamarádů má nemovitosti v té oblasti. I já osobně jsem přispěl a doufám, že i naši diváci a přátelé klubu něco přispěji a pomůžeme těm lidem,“ říká k tomuto projektu trenér Hynek Čapka. 

Velká část Draků se v reprezentační přestávce účastnila Prague baseball week, během kterého získala dospělá reprezentace stříbrné medaile. „Celkem jsem si to užil. bohužel se některé zápasy kvůli dešti neodehráli. Myslím si že i pro hráče to bylo fajn, mohli si zahrát proti kvalitním nadhazovačům. Doufám, že nás to posune na pálce trochu dopředu a dokážeme čelit kvalitním nadhazovačům soupeře, jako jsou třeba ti v Hluboké,“ rekapituloval Čapka přínos PBW.

 

Komplikací pro Draky může být počasí. V posledních dnech se totiž na Moravě vyskytují silné bouřky, které mohou zápasy TOP 6 výrazně narušit. To jsou věci co neumíme ovlivnit a raději o tom nepřemýšlíme. Jdeme zápas od zápasu, musíme hrát naplno v každém utkání a jak říká jeden z klasiků, nešetři nadhazovače na další den, nemusí se hrát. Půjdeme do všeho naplno a doufám, že to vyjde,“ uzavírá Čapka.

Druhá série TOP 6 začíná v pátek 2.7. v 19:00 na MBS. O den později se začne ve 13:00 opět na MBS. Až na třetí zápas se oba týmy přesunou na Hlubokou, kde od 13:00 rozehrají závěrečný zápas série. 

V obou dvou domácích utkáních TOP 6 Draci zavádějí dobrovolné vstupné, které v plné výši poukáží na dobročinné účely. Navíc klub připravil i charitativní dražbu. Při prvním utkání se bude po celou dobu na stadionu dražit dres jedné z největších hvězd, která kdy dres Draků oblékala. Vyvolávací cena dresu Petera Moylana startuje na 5 000,- Kč a přihazovat budou moct zájemci až do ukončení prvního duelu, který se v rámci projektu #DRACIPROMORAVU odehraje. 

Pomoz i ty. Přijď se podívat na nadstavbu baseballu, přispěj skrze dobrovolné vstupné a pomoc těm, kteří to potřebují.