Draci Baseball

TOP 6. Jak si vedli soupeři Draků v základní části?

TOP 6 se nezadržitelně blíží. Pojďme se společně podívat, jak se jednotlivým soupeřům Draků v uplynulé základní části dařilo a v čem vynikali.

První příčku si v základní části Extraligy baseballu uzmuli ostravští Arrows. Svěřenci Borise Bokaje se navíc stali nejofenzivnějším týmem celé soutěže, když nasázeli 275 bodů za 27 zápasů a překonali magickou hranici deseti bodů za utkání. V průměru tak na jeden zápas získali 10.18 bodu. Arrows v sezóně neztratili ani jednu sérii a s bilancí 21 výher – 6 porážek ovládli celou základní část.

Třetí pozici po základní části vybojovali těsně Eagles Praha. Pražané dlouho bojovali o druhou pozici, ale tu jim v závěru soutěže vyfoukli Draci a tým okolo trenéra Vladimíra Chlupa musel přijmout pozici s číslem tři, navíc se musel držet na pozoru před čtvrtou Hlubokou, která stejně jako Eagles vybojovala 17 výher a deset porážek. Pražané se v soutěži prezentovali kvalitním výkonem a vybojovat třetí místo. 

Příjemným překvapením v letošním ročníku Extraligy je určitě Sokol Hluboká. Nováček soutěže dokázal zaskočit nejen Draky, ale uzmul jeden zápas i Eagles a navíc ovládli celou sérii s Tempem. Hluboká pod trenérem Zdeňkem Josefusem předváděla dobrý baseball a zaslouženě se dostali na čtvrtou pozici. Statistickou zajímavostí jsou výkony Jana Nováka. Dlouholetá opora Kotlářky Praha v Sokolu zaznamenala výbornou hodnotu ve statistice průměru umožněných doběhů (ERA), kterou nikdo v soutěži nestlačil pod hodnotu 0.60, což se povedlo právě Novákovi.

Pátou postupovou pozici si do své moci vzal brněnský rival Draků – Cardion Hroši Brno. Brňané se jako jediní v TOP 6 mohou “pyšnit” záporným skóre. Zatímco Hroši nasázeli soupeřům 161 bodů, tak jich inkasovali neuvěřitelných 184, což z nich v tomto ohledu dělá čtvrtý nejhorší tým soutěže. Jen pro srovnání. Draci inkasovali pouhých 84 bodů. Pryč od negativních statistik. Hroši mají ve svém kádru pálkaře s nejlepším průměrem. Michal Ondráček se může pyšnit 0.478, což ho řadí na čelo této statistiky v celé soutěži. 

Posledním týmem, který se probojoval do TOP 6 se stalo pražské Tempo, které doplní svého městského kolegu z Eagles a bude bojovat o nejcennější trofej. Základní část Tempo zvládlo jen tak tak. Takřka do poslední chvíle se na poslední postupovou příčku tlačili sympaticky hrající Nuclears, ale Pražané se s bilancí třinácti výher a čtrnácti porážek udrželi na šesté pozici. Velkou roli v tom sehrál určitě Marek Minařík, který dokázal získat v základní části 38 hitů, což z něj dělá nejlepšího hráče v této statistice v lize. Navíc má i největší počet homerunů v celé lize.