Draci Baseball

S Tempem bez porážky a do semifinále z prvního místa!

Poslední série TOP6 je minulostí. Draci si poradili s Tempem Praha a z první pozice míří do semifinále, kde narazí na Hlubokou. „Splnili jsme cíl, chtěli jsme být na prvních dvou místech. Vyhráli jsme všechny série, takže super.Tempo hrálo dobře, po skončení série byli hráči soupeře smutní, protože jsme jim ukončili sezónu, ale mohou si za to sami, díky prohrám s Hlubokou o bod,“ ujal se pozápasového komentáře kouč Čapka

Hned první duel série s Tempem se nevyvíjel tak, jak by si asi Draci představovali. Brňané sice vedli po třetí směně už 4:0, ale v osmé směně Tempo srovnalo a zmrazilo tak všechny fanoušky na MBS. Naštěstí se Draci rychle zmátořili a v deváté směně přidali vítězný bod a mohli oslavit výhru 5:4. „Bohužel se ukázala nekoncentrovanost nadhazovačů, kteří střídali. Radim Chroust to dotáhl do sedmé směny bez bodu na kontě Tempa a střídající nadhazovači nám prostě zavařili. Nemůže se to stávat. I za takového stavu musí nadhazovači jít do zápasu koncentrovaně a chtít předvést nejlepší výkon. Měl jsem pocit, že do toho vstoupili trochu lehkovážně a najednou to bylo 4:4,“ hodnotil trenér Hynek Čapka.

Ani druhý duel série nebyl úplně poklidný. Ještě v šesté směně vedli Pražané 2:1, ale následně Draci sedmi body obrátili duel a zvítězili vysoko 8:2. „Tempo nás dlouhodobě trápí. V základní části nás porazili 2:1. Já osobně nepamatuju sezónu, kdy jsme je porazili 3:0. Tentokrát to bylo po velkém boji. Tempo hraje dobře v obraně. Díky návratu Martina Zelenky se jim zlepšil útok. Hrají dobře. Trochu jim chybí nadhazovači, mohli by mít více kvalitních nadhazovačů, kteří by jim zavřeli zápas,“ popisoval Čapka

Závěrečný duel musel být pro počasí přesunut na pondělí termín, kdy se zápas odehrál v sedm večer pod umělým osvětlením. Třetí duel znamenal pro oba týmy hodně. Výhra v něm posouvá Draky do čela TOP 6 a v případě výhry Tempa, se Tempo posouvá do semifinále. I proto přinesl třetí duel největší drama. Tempo otevřelo skóre v šestém inningu, ale Draci o směnu později obrátili na 2:1 a tento stav udrželi až do konce a mohou slavit triumf v TOP6. „Mohli jsme to mít v neděli za sebou, ale museli jsme v pondělí do Prahy. Vrátili jsme se o půl druhé ráno. Někteří hráči nemohli kvůli práci, ale myslím si, že jsme se s tím vypořádali dobře,“ řekl Čapka.

Draci tak dali zapomenout na nepříliš suverénní základní část a do play-off jdou z pozice favorita. A kde viděl Čapka rozdíly oproti základní části? „Tým se dobře posílil, když jsme obměnili cizince a díky tomu jsme začali stoupat tabulkou. Mančaft se dobře zkonsolidoval, mladí se dobře zapojili a díky tomu šly naše výkony nahoru,“ uzavřel Čapka.