Draci Baseball

Vyrovnanou sérii ovládlo Tempo

Další hrací víkend baseballové Extraligy přinesl vyrovnanou sérii Draků s Tempem Praha. Pražané dokázali urvat první dva duely série a díky tomu zvítězili 2:1 na zápasy.

Hned první duel série přinesl vyrovnanou podívanou. Tempo se utrhlo do vedení 3:1 ve třetím inningu a v páté a sedmé směna své vedení navýšili. Devátá směna přinesla už jen kosmetické úpravy v závěrečném skóre. „Vnímám to tak, že Tempo bylo lepší a vyhrálo zaslouženě,“ hodnotil úvodní střetnutí kouč domácích Hynek Čapka.

Druhý zápas série s Tempem přinesl bezbodový stav až do páté směny, kdy Pražané odskočili do vedení 3:0. Brňané se i přes velkou snahu nedokázali prosadit a bod ze závěrečné směny byl už málo. Prohra 1:3 znamenala pro Draky ztrátu celé série. „Nemyslím si, že by Tempo bylo lepším týmem. My jsme prostě nedokázali využít své šance, což se jim dařilo. Udělali jsme dost chyb, to se nám normálně nestává. Naše chyby nás stály možnost bojovat o vítězství,“ vnímal druhý duel kouč Čapka.

Po dvou dnech tak vedlo Tempo, které bylo dle tabulkového postavení jasným outsiderem, 2:0 na zápasy a bylo jasné, že sérii ovládne. „Neřekl bych, že by Tempo bylo outsiderem, jejich nadhazovači společně s jejich rotací, patří k nejsilnějším v lize. To, že měli nepříliš povedený začátek je dáno tím, že měli takřka výhradně těžké soupeře. Lehčí soupeři je teprve čekají, takže oni budou ještě bojovat o lepší příčky,“ chválil trenér Draků víkendového soupeře. 

Potíže Draků jsou v letošní sezóně zejména ofenzivní. Brňanům se poměrně slušně daří obranná fáze hry, což se o útočné hře říct nedá. „Přemýšlel jsem nad tím, kde je problém. Všichni soupeři relativně posílili, kdežto u nás se na pálce jedná spíš o oslabení. Nadhazovači a obrana je v pohodě, ale na pálce nás to trápí. I proto jsou naše zápasy tak vyrovnané,“hledal příčiny Čapka. 

Drakům se povedlo ovládnout až třetí duel celé série. Brněnští hráči trpělivým a zodpovědným výkonem dokázali udržet otěže duelu ve svých rukou. Od druhé směny si Brňané drželi vedení, které sice hned o směnu později ztratili, ale následně si jej vzali zpět a už jej nepustili. Výhra 5:2 znamená konečný stav série 2:1 pro Tempo. „ Opět šlo o  vyrovnaný zápas. Neudělali jsme chyby a  dokázali jsme trpělivě pracovat na jejich nadhazovači a Milan Prokop to dvakrát poslal za plot a stáhl vítězný bod a potom jsme přidali další body. Hráli jsme dobře v obraně, nadhazovači házeli dobře,“

Klíčovou měrou se na výhře podílel Milan Prokop, který se před čtrnácti dny vrátil z Ameriky a dvěma odpaly za plot výrazně dopomohl k výhře. „Je vidět, že odehrál ve Státech hodně zápasů, čelil kvalitním nadhazovačům, je mladý, dravý a nebojí se. Doufám že v tom bude pokračovat,“ chválil svého svěřence trenér Čapka. 

V sérii také došlo k překonání významného milníku. Filip Čapka si připsal stý strikeout. „Zjistil jsem to až po zápase. Byl to navíc strikeout na Marka Minaříka, což je nejlepší pálkař Tempa. Jsem za to rád, ale raději bych měl méně strikeoutů a místo toho výhru týmu,“ rozpovídal se po zápase Filip Čapka, se kterým si budeme moci přečíst rozhovor v nejbližších dnech. 

Hráč víkendu! 

Hráčem víkendu se stává autor šesti odpalů, z toho dvou homerunů – Milan Prokop, se kterým si budete moci přečíst rozhovor v nejbližších dnech.