Draci Baseball

Tréninkové centrum Draci

Draci jsou známí svým tréninkovým programem, který se za poslední rok ještě více zlepšil. Draci zajistili, aby každý den byl na stadionu minimálně jeden trenér, který se může individuálně zaměřit na trénink hráče v oblasti ve které potřebuje. Draci v nynější době mají takový komfort, že na jednotlivých tréninkových jednotkách je dostatečný počet trenérů, který se vyrovnává počtu hráčů. Na každém jednotlivém stanovišti je trenér, který se  zaměřuje na jednotlivé drily, které hráči provádí. Draci chtějí vychovat co nejlepší hráče a jejich cíl je vybojovat do budoucna první místo na poháru mistrů, a to jde dosáhnout pouze s dobrým mladým základem, který postupem času doroste do A-týmu.

Arnošt Nesňal, který s tímto konceptem tréninků přišel a zrealizoval ho se zaměřuje na oblast pálky a pole, kdy využívá nejmodernější světové metody a z jeho bohatých zkušeností zařazuje i své prvky, které hráčům vytváří na míru tak, aby pro ně byly co nejvíc přínosné a přirozené. Využívá také moderní přístroje, které pomáhají a zdokonalují jednotlivé tréninkové jednotky jako například stroje pro nadhazování a také pro chytání. Stroje umožňují větší a konstantnější přesnost a mohou se využít přesně v místech, kde hráč potřebuje pomoct nebo se zlepšit jak po stránce pálkařské, tak po stránce polařské plus pro pálkaře Draci zajistili přístroj Rapsodo což je senzor s počítačem, který přesně vypočítá a ukáže jednotlivé údaje o odpalu od švihu přes rychlost odpalu po jeho vzdálenost, a to vše v pálkařské hale.

Arnošt si do svého týmu vybral dva mladé dračí talenty z řad A-týmu, a to Filipa Moštěka a Ondřeje Furka.

Filip Moštěk má pod palcem kondiční a pohybové tréninky, které hráči také mohou kdykoliv využít. Filip pro každého jednotlivého hráče vytvořil posilovací program, který je určen přímo pro jeho požadavky a specializaci jak na hřišti, tak mimo něj. Draci se postarali o zdokonalení posilovacího centra a jak s novými stroji, tak s novým kondičním trenérem velice posílili v tomto směru a už teď jde vidět pokrok a také komfort pro všechny hráče, kteří mají přístup do dračího posilovacího centra, kde jim vždy mohou trenéři s čímkoliv pomoct a kdy si kdykoliv mohou jít zacvičit.

Ondřej Furko je hlavním trenérem házecího a rehabilitačního programu, který se také raketově posunul, kdy Ondra poskládal jednotlivé házecí a rehabilitační drily, které pochytil za svou kariéru jak v ČR, tak v zahraničí od jednotlivých trenérů a programů se kterými se setkal. V oblasti házení se drakovská technika posunula asi nejvíce, když draci pořídili Rapsodo pro nadhazovače, které se zaměřuje na rychlost, otáčky míče, místo vypuštění balónu, trajektorie míče a spoustu dalšího. Poté draci pořídili hned několik sad míčů od Amerického programu Driveline pro jak aktivační a posilovací cviky pro házení tak i po stránce rehabilitační. Jelikož samotné házení je dost náročné a Draci se ho snaží praktikovat a využít co nejvíce. Házení je samo osobě dost náročné a Draci mají na prvním místě zdraví všech hráčů a proto pořídili hned několik Pulse náramků, které sledují každý hod a pohyb ruky a dávají informace do programu, který ukazuje jednotlivé sektory zatížení a využití ruky.