Draci Baseball

Play-off je zde! Draci vyzvou v semifinále nováčka z Hluboké

Semifinálová série mezi Draky a Hlubokou neměla dlouhého trvání. Brněnští Draci si ve dvou zápasech poradili se svým sokem z jihu Čech a slaví po roce opět postup do finále, kde se jim do cesty postaví Arrows Ostrava!

Draci vstoupili do série nejlépe jak mohli a hned po prvních třech směnách vedli už 2:0. V šesté směně zvýšili Brňané na 3:0 a byť Hluboká v sedmém inningu snížila, tak Draci přidali tři body a ani snížení v deváté směně nemělo na osud utkání vliv. Draci vstoupili do série výhrou 6:2. „Bylo to jednodušší, než jsem si myslel,“ zahájil hodnocení série Hynek Čapka. „Hráli jsme dobrý baseball, hráli jsme soustředěně a nepouštěli Hlubokou do tlaku. Nadhazovači i obrana pracovali dobře,“ hodnotil Čapka sérii. 

Ve druhém zápase série opět Draci předvedli dobrý start a vedení se ujali hned v první směně. To vydrželo až do čtvrtého inningu, kdy se dvěma zásahy zvedlo vedení Brna na 3:0 a Draci pomalu kráčeli k vítězství. Po snížení Hluboké navíc Draci přidali další tři body a zvítězili 6:1 a zaslouženě postoupili do finále Extraligy. „Důležité bylo, že jsme měli k dispozici všechny hráče. Nikdo nebyl zraněný. Oproti základní části jsme měli k dispozici kvalitní zahraniční akvizice. Neřekl bych, že jsme Hlubokou překvapili a rozhodlo to, že jsme hráli dobře,“ ohlížel se kouč Draků za celou sérií. 

Klíčovým aspektem semifinálových zápasů se tak jeví defenzíva. Draci dovolili Hluboké jen tři body ve dvou zápasech a ukázali svou sílu. „Obecně je v závěrečných bojích důležité mít dobrý výkon obrany a nadhazovačů, k tomu se pak pojí i útok, ale obrana a nadhazovači jsou klíčoví,“ objasňoval Čapka.

Trenérský štáb Draků se tak po roce může chystat na finále, kde je čeká dobře známý tým ostravských Arrows. „Oba jejich zápasy jsem si pouštěl, byly to vyrovnané zápasy, o něco vyrovnanější než naše. Eagles ukázali svou sílu, už mají nějaké zkušenosti a Ostravu potrápili,“ uzavřel Čapka ohlasy po sérii s Hlubokou.