Draci Baseball

Draci bojovali a poctivým výkonem nedovolili Třebíči jedinou výhru

Brněnský tým v sérii s Nuclears neponechal nic náhodě a díky kvalitním výkonům dokázal celou sérii ovládnout poměrem 3:0 a poskočil na 4. příčku v tabulce Extraligy. 

Hned první střet s Nuclears přinesl menší drama. Nuclears od druhé směny vedli 1:0, což logicky nehrálo Drakům do karet. Změna nastala ve čtvrté směně, kdy Pavel Budský zahájil směnu jednobodovým homerunem a nastartoval tím obrat Draků, kteří směnu ovládli 4:0 a zaslouženě strhli vedení na svou stranu. Vedení 4:1 vydrželo Brňanům do osmé části hry, kdy Třebíč jedním bodem snížila, ale to bylo vše, co v zápase zvládla a vítězství si připsali domácí. „Třebíč hraje velice dobře. Nuclears by si zasloužili  poprvé postoupit do TOP 6, musí ještě trochu zabojovat, ale jejich baseball se mi líbil,“ řekl na adresu víkendového soupeře trenér Čapka. 

Druhý duel se Drakům povedl o něco více. Brněnský mančaft otevřel skóre v čtvrté směně a vedení už nepustil. Hned po další směně totiž Brno vedlo už 4:0 a skóre postupně rostlo až do konečné výše 5:9 z pohledu Třebíče. Draci už po druhém herním dni věděli, že v sérii zvítězí. „Relativně hodně jsme vedli, ale sami jsme si to zkomplikovali. Asi poprvé v sezoně nám nezaházeli ideálně prostřední nadhazovači, takže jsme to narychlo řešili,“ hodnotil druhý díl víkendu Hynek Čapka

Dramatické závěrečné dějství série se odehrálo v neděli na MBS. Draci šli ve druhé směně do vedení, na což zareagovali hosté o směnu později a v páté směně Nuclears obrátili skóre a vedli 2:1. Dračí útok se však nevzdal a v sedmé směně si díky Prokopovi s Budským dokráčeli k vítězství 3:2 a ovládnutí série poměrem 3:0. „Série se mi hodnotí relativně dobře. Všechny tři zápasy jsme vyhráli. První duel byl boj, stejně jako třetí duel. Je dobře, že se nám podařilo ovládnou sérii třemi výhrami,“ glosoval trenér Draků uplynulou sérii. 

Před sérií Draci posílili kádr. Z hostování v Blansku se vrátil Martin Pernička, který si v sérii s Třebíčí připsal dva hity, dva doběhy a jeden stažený doběh. „Trochu problém byl, že v Blansku hrál něco jiného, než s námi. U nás hrál v zadním poli a tam musí ještě trochu potrénovat, ale na pálce předvedl dobrý výkon,“ chválil Perničku trenér Čapka. 

V tabulce tak Dračí tým poskočil na čtvrtou příčku a navíc má k dobru neodehranou sérii s Blanskem. Výhra 3:0 tak výrazně pomohla brněnskému týmu. Nuclears si drží šestou příčku v tabulce s bilancí 9 výher, 9 porážek. „Série s Nuclears byla dost vyrovnaná, což vypovídá o kvalitě obou týmů. Draci se v posledních zápasech dost trápili na pálce, ale proti Třebíči se dokázali několikrát prosadit. Díky tomu byli schopni třikrát zvítězit a pojistit si 4. místo v tabulce,“ hodnotil výkon Draků navrátilec do týmu Martin Pernička.

Klíčovou roli sehrál i druhý návrat do kádru – Martin Schneider. „Martin se připojil na jeden zápas. Sám se ozval, že by se rád zapojil, odehrál dobrý zápas a povedlo se mu to,“ objasňoval Čapka další návrat do sestavy.

Hráč víkendu!
Volba hráče víkendu padla po sérii s Nuclears na Pavla Budského, který v prvním zápase zaznamenal homerun a jeho celkové víkendové statistiky znějí 3 G, 6 H, 1 HR, 2 BB, 3 R, 2 RBI, 0.545. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme během zítřka na klubovém webu.