Draci Baseball

Vyrovnanou sérii s Kotlářkou ovládli Draci

Třetí sérii letošního ročníku Extraligy baseballu ovládli Draci. V sérii s Kotlářkou Praha  dokázali Brňané ukořistit hned dvě první střetnutí a prohra ve třetím duelu již nic nezměnila na tom, že Draci opět najíždějí na vítěznou vlnu.

První duel série přinesl velké drama. První body mohli diváci vidět ve třetí směně, kdy odpal Vargy dokázal využít Adam Hajtmar a na 1:0. Skóre navýšil o dvě směny později Adamův bratr Jakub a Draci díky výborným nadhazovačům nedovolili Kotlářce ani bod. Výhra 2:0 tak vrátila Draky na vítěznou vlnu. „Radim Chroust výborně zaházel, nepustil Kotlářku do žádné velké akce. Udělali jsme sice jen dva body, ale stačilo to, hráli jsme dobře v obraně a dopadlo to dobře,“ popisoval své pocity z prvního utkání trenér Draků, Hynek Čapka.

Ve druhém utkání spustili Draci velkou ofenzivní smršť. Po dvou směnách vedli Brňané už 3:0 a utaženou uzdu už Kotlářce nepovolili. Obzvláště povedená byla pro Draky pátá směna, kdy Draci zapsali šest bodů. Konečný stav 3:14 z pohledu domácí Kotlářky jasně popisuje dominanci brněnských hráčů. „Filip Čapka se trochu trápil s kontrolou, ale udržel soupeře jen se dvěma body. My jsme od začátku zápasu dělali body, takže jsme to vyhráli s velkým rozdílem,“ hodnotil druhý duel série kouč Hynek Čapka. 

Poslední duel série rychle otevřeli Draci, kteří ve druhé směně šli zásluhou Přemka Chrousta do vedení 1:0, to jim vydrželo do čtvrté směny, kdy Kotlářka dvěma body otočila. Draci už nedokázali na nepříznivý stav zareagovat a díky tomu si jedno vítězství připsali i Pražané. „Nevyužili jsme příležitosti, měli jsme hodně běžců na metách, ve skórovacích pozicích, ale nedokázali jsme to stáhnout. Chyběl nám tam jeden odpal, aby jsme stáhli víc bodů než jeden. Oni udělali jedním odpalem dva body a tím vyhráli. Nehráli jsme špatně, ale něco tomu na pálce chybělo,“ pokračoval Čapka s hodnocením víkendu. 

Draci tak dali zapomenout na nepříliš povedený minulý víkend, kdy podlehli Hluboké 1:2 v sérii. Zápasy s Kotlářkou Draci ovládli poměrem 2:1 a velkou měrou se na tom podíleli nadhazovači, kteří ve třech duelech dovolili Kotlářce pouze pět bodů a díky tomu se Draci posouvají v tabulce směrem vzhůru. „Sice jsme minulý týden prohráli s nováčkem, ale šlo o vyrovnané zápasy. Nemyslím si, že se to nějak psychicky podepsalo. S Hlubokou rozhodli maličkosti, kdy jsme udělali trochu víc chyb než soupeř. Teď na tom až tak nezáleží. V top 6 se to vše smaže a pojede se od nuly,“ objasňoval Čapka situaci v týmu.

Pokud něco dělá trenérskému štábu Draků radost, tak je to jednoznačně obranná hra. Jak už bylo řečeno, obrana Draků, v tomto herním víkendu povolila soupeři jen pět bodů a celkově patří defenzíva Brňanů k nejlepším v soutěži. „S obrannou hrou jsme nadmíru spokojení. Nadhazovači hážou výborně, obrana hraje dobře. Trochu nám vázne útok, ztratili jsme dva nejlepší pálkaře z loňska, ale musí si to sednout. Teď body úplně neděláme, ale myslím, že to bude dobré,“ uzavřel rozhovor Hynek Čapka.

Hráč víkendu! 

Titul hráče víkendu si v sérii s Kotlářkou Praha vybojoval Radim Chroust, který se o víkendu prezentoval následujícími statistikami WIN, 1 G, 8 IP, 0 R, 4 H, 1 BB, 8 K. Rozhovor s ním si můžete přečíst už zítra na našem webu!