Draci Baseball

Sérii s Eagles ovládli Draci

V předposlední sérii před TOP 6 se utkali brněnští Draci s pražskými Eagles. Draci v prvním a třetím duelu předvedli suverénní výkon a zaslouženě ovládli sérii.

Draci vstoupili do série nejlépe jak mohli. Už ve druhé směně se domácí tým utrhl do vedení 2:0 a po čtvrté části hry vedl pohodlně 6:1. Draci své pohodlné vedení drželi až do závěru duelu, kdy navíc v osmé směně přidali další tři body a mohli se radovat z vítězství 10:1. 

Druhý duel vyšel o něco lépe Pražanům. Dlouho bezbodové utkání se dočkalo první změny ve skóre až v šestém inningu, kdy se po odpalu Šimona Blažka dostali Eagles do jednobodového vedení. V osmé směně navíc utekli hosté na konečných 7:2 a za stavu 1:1 na zápasy se jelo do Prahy ke třetímu rozhodujícímu duelu série. „Rozhodl jejich nadhazovač, který odházel výborné utkání, nepustil nás téměř k ničemu. Pracovali jsme na něm, věděli jsme kde máme šanci, ale bohužel nám v osmé směně dali nešťastných šest bodů. Tam to nezvládli naši střídající nadhazovači,“ hodnotil druhý duel série trenér Čapka.

V posledním dějství série mezi Eagles a Draky se Brňanům vydařil fantastický vstup do utkání, když po první směně vedli 7:0. V další části hry přidali osmý bod a stav 8:0 vydržel až do sedmé směny. V té přidali hosté z Brna další bod a o inning později ještě dva. Výhra 11:0 znamená výhru v sérii a dvě vítězství pro Dračí tým. „Když uděláte sedm bodů v první směně, tak se vám vždy hraje dobře. Vyšlo nám to proti reprezentačnímu nadhazovači Tomáši Dufkovi a dospělo to k našim sedmi bodům. Otočili jsme lineup, všechno nám napadalo do pole. Navíc potom odpálil Michael Varga homerun a bylo dokonáno,“ pokračoval v hodnocení kouč Draků.

„Ve vítězných zápasech jsme zatlačili na jejich startující nadhazovače a udělali jsme body a naši mladí nadhazovači odházeli výborná utkání a Eagles jsme pustili k jednomu bodu. Nepustili jsme je do tlaku a to rozhodlo,“ komentoval celou sérii Hynek Čapka. 

Novinkou v sestavě Draků byl Eugene Helder, který se k Drakům připojil v posledním týdnu. „Eugene je sice nováčkem v našem týmu, ale celkově bude mít odehráno patrně víc, než většina našich hráčů. Podal výborný výkon, jak na pálce, tak v poli. Pálil dobře. V poli se mu povedlo dobře zahrát ve všech třech zápasech,“

Brněnští baseballisté si týden mezi sériemi zpestřili dohrávkou v Blansku, kdy svého soupeře přehráli 8:0 a zapsali si další vítězství do tabulky Extraligy. „Možná to nějakou roli co se týče psychiky hrálo, ale Blansko musíme porážet stabilně. Není to úplně měřitelné. Je to poslední tým tabulky, takže to možná nějakou roli hrálo, ale v tomto případě asi zanedbatelnou,“ vrátil se k utkání s Blanskem kouč Čapka.

Hráč víkendu!

Hráčem víkendu se stal Přemek Chroust, který si připsal 3 G, 3 R, 3 H, HR, 6 RBI, 0.273 BA. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme už během zítřka na klubovém webu.