Draci Baseball

Vyrovnanou sérii ovládli Arrows

Ten nejlepší extraligový baseball mohli vidět diváci v uplynulém víkendu. Brněnští Draci sehráli vyrovnanou sérii s Arrows Ostrava. Tři vyrovnané duely našly vítěze až v samotném závěru a z vyhrané série poměrem 2:1 se radují Arrows.

První duel úřadujícího Mistra s Vicemistrem přinesl velkou podívanou. Draci zvládli úvodní dvě směny, ve kterých si vypracovali vedení 2:0. Ve čtvrté směně Draci dokonce vedli už 7:0, když Adam Hajtmar odpálil tříbodový homerun a Draci už měli nadosah vítězství. Ostrava však ještě ve 4. inningu dokázala snížit na 7:3 a o směnu později na 7:4. Jako rozhodující se ukázala šestá směna, Arrows obrátili na 9:7, což byl i konečný stav prvního duelu. „Dostali jsme grand slam, který v Ostravě byl grand slam, kdyby se hrálo v Brně, tak by to byl jednoduchý slideout v zadním poli a šlo by se z této směny bez bodů. Těžko se to hodnotí, stalo se a musíme jít dál,“ hodnotil duel kouč Draků Hynek Čapka. 

Druhý a třetí zápas se kvůli dešti musel odehrát v jeden den. Úvod do druhého dějství série zvládli lépe Draci, kteří agresivním útokem postupně navyšovali své vedení a v sedmé směně vedli už 3:0. Bohužel, stejně jako v prvním duelu, Ostrava v závěru utkání přidala a v sedmé a osmé směně obrátila na konečných 5:3 pro Arrows. „Ostrava má nejlepší pálkaře ligy. Celou dobu nás tlačili, ale my jsme je dostali pod jejich obvyklý průměr deseti bodů na zápas. Udělali jsme více chyb, možná to bylo ztrátou koncentrace, ale prostě se stalo a Ostrava je dokázala potrestat,“ popisoval nepovedené závěry obou duelů Dračí kouč. 

Závěrečný duel série začala lépe Ostrava, která hned v prvním inningu utekla do vedení 2:0 a držela si vedení až do třetí směny. Tam Draci třemi body otočili a o směnu později vedli už 4:2. Arrows si vzali vedení zpět v šestém inningu, kdy na ukazateli skóre svítila hodnota 7:4 pro tým z Ostravy. Arrows navíc v osmé směně přidali sedmý bod a Draci měli co dělat, aby v deváté směně srovnali na 7:7. V tiebreaku dokázali díky Dubovému přidat osmý bod a ovládnout zápas poměrem 8:7. „Myslím si že jsme první dva zápasy měli vyhrát a třetí jsme měli prohrát. Tak to cítím. V prvních dvou zápasech jsme byli o něco lepší a měli víc štěstí a ve třetím to bylo naopak,“ pokračoval Čapka v hodnocení série. 

„První zápas jsme si prohráli na nadhozu. Dali jsme soupeři deset met zdarma, což je problém. I když jsme se v některých situacích z toho dokázali dostat, v závěru se nám to nedařilo. Sice jsme porazili Ostravu na hity, ale oni rozdali dvě mety zdarma, my deset, takže tam je ten rozdíl,“ vrátil se Čapka k v hodnocení k prvnímu duelu. 

Draci tak po šesti sériích okupují čtvrtou příčku tabulky Extraligy, což není postavení úplně dle předpokladů. „Někdo to může vnímat tak, že se nám nedaří podle představ, ale my jsme relativně obměnili kádr, zapojili jsme další mladé hráče a ono si to musí sednout. Já to nevnímám tak, že se nám nedaří. Jsme čtvrtí, když zvládneme dohrávku s Blanskem, tak budeme druzí, nebo třetí. Je to hodně podobné jako loni. Myslím si, že se ukáže až v TOP 6 a dál,“ rozpovídal se Čapka k aktuální formě Draků.

Hráč víkendu!

V sérii s Arrows si ocenění hráče víkendu vybojoval Martin Kalábek za následující statistiky: 3 G, 5 R, 7 H, 2 2B, 2 RBI, 0.538 BA. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme během zítřka na klubovém webu.