Draci Baseball

Draci využili domácího hřiště a po výhře nad Arrows jdou do čela TOP6

První duel zahájili Draci na výbornou, už ve třetí směně vedl tým trenéra Hynka Čapky 2:0 a zdálo se, že by mohli do své moci uzmout už první zápas série. Arrows však v závěru duelu otočili vývoj skóre a díky sedmé a osmé směně zvítězili 3:2. Druhý duel vyšel výrazně lépe Drakům, protože po dvou směnách vedli 5:0 a postupně dokráčeli až k vysoké výhře 8:1, díky které srovnali stav série na 1:1 a o osudu série rozhodoval až závěrečný den. 

Obrovskou bitvu přineslo třetí střetnutí Draků s Arrows. Domácí Draci otevřeli skóre ve třetím inningu, ale Ostrava hned o směnu později stav skóre otočila na 2:1 ve svůj prospěch. Navíc o inning později vedla už 3:1 a pro Draky to nevypadalo nejlépe. Brněnský tým zaznamenal v šesté směně snížení a v deváté dokázali Draci dokonce srovnat a šlo se do nastavení. V první nastavené hře oba týmy zaznamenaly po bodu. V jedenáctém inningu však Manzaneruv odpal nedokázala obrana Arrows zachytit dle představ a Martin Schneider zaznamenal rozhodující bod celé série. Draci tak porazili Arrows 2:1 na zápasy a vyšvihli se do čela tabulky. 

„Pocity jsou dobré, celá série byla plná výborného baseballu, zejména čtvrteční a sobotní duel byli trochu předzvěsti toho, jak budou vypadat zápasy v play-off. Myslím, že můžeme být spokojeni,“ hodnotil sérii trenér Draků Hynek Čapka. 

„Roli určitě sehrálo i štěstí. Ve čtvrtek byli šťastnější oni, včera zase my. Tak to prostě chodí,“ pokračoval v hodnocení lodivod vítězného týmu. Ten si také všiml dalšího klíčového aspektu – domácího prostředí, které oba týmy dokázaly využít. „V sobotu měla Ostrava několik odpalů, které by na jejich hřišti skončily homerunem, což by zápas určitě ovlivnilo. Ale my taky měli několik odpalů, které by letěly na Arrows za plot. Každé hřiště je trochu jiné. Ostrava je zvyklá na to svoje, navíc je tam mocně podporují jejich fanoušci. U nás je to zase o něčem jiné,“ dodával Čapka. 

Draky v následujícím týdnu opět čeká pauza od zápasů Extraligy. Brněnský tým totiž míří do Francie na CEB Cup. 

Hráčem víkendu se stal Pabel Manzanero

Titul hráče víkendu si za svoje výkony v sérii s Arrows vysloužil Pabel Manzanero. „Je to obrovskej kluk, má sílu a hraje výborně. Musíme před ním smeknout, opravdu nám pomáhá,“ pochválil svého svěřence kouč Čapka.