Draci Baseball

Drakem v Americe : Combine Academy

O tom, že je Milan Prokop a Šimon Klacl v Americe na Combine Academy jsme už psali. Jejich sezóna začala před několika týdny. Pojďme se tedy podívat, jak se jim zatím daří. 

Začneme Milanem, kterého už na této škole znají. Působil na ní už minulý rok, takže to pro něj nebylo nic nového. Zatímco minulou sezónu střídal pozici spojky a třetí mety, tento rok se pevně usadil pouze na třetí metě, kde zatím odehrál všechny zápasy. Jeho pozice v lineupu se pohybuje mezi 4. až 7. místem.. To se podle jeho slov odvíjí od aktuální formy. 

Šimonova role v týmu je o něco složitější. Je to nejmladší outfielder na této škole a proto čelí velké konkureci. „Před sezónou mi bylo řečeno, že mám využít každé šance, kterou dostanu“ říká mladá naděje Draků. Tyto slova si vzal Šimon k srdci a dá se říct, že je proměnil ve skutečnost. Příležitost totiž dostal ve 3 zápasech a se svými šancemi se popasoval náramně. Hned při premiérovém nástupu na pálku si připsal úspěšný odpal a ani v dalších stavech nezaostával. Celkově dostal příležitostí 7 a 4 z nich skončily hitem. To je pro něj bezpochyby úspěšný vstup do sezóny. 

Zpátky k Milanovi, který zatím odehrál všechny zápasy až na jeden. Ten svou sezónu taky zahájil úspěšně. Stejně jako Šimon začal z ostra a hned v prvním nástupu si připsal triple. První série Combine Academy navíc byla proti papírově silnějšímu týmu P27 Academy. Z těchto zápasů Milan odcházel s pálkařským průměrem .500, nicméně ani jeho výkony na výhru nestačily. Po této sérii však jeho tým najel na vítěznou vlnu a po 13 zápasech má bilanci 10-3. Nedávno se kluci zúčastnili prestižního turnaje PERFECT GAME ACADEMIES SHOWDOWN, kde dokonce obhajovali vítězství z minulého roku. „Z turnaje odjíždíme s bilancí 4 výhry a 1 prohra, což sice nezní špatně, ale kvůli tomu, že z úvodní skupiny postupuje pouze jeden tým a my jsme hned první zápas smolně prohráli, neměli jsme další možnost bojovat o přední příčky“ takto hodnotí turnaj opora Combine Academy. 

Momentálně by kluci měli hrát turnaj mezi školami v Severní Karolíně, kde je jejich škola podle slov Milana jako jeden z favoritů. Dále pak série zápasů, která se uskuteční na Floridě. Jejich výkony budeme bedlivě sledovat a doufat, že budou nadále předvádět dobré výkony.