Draci Baseball

Čin Omara Conoropa? Chce to nastavit pravidla, říká generální manažer Draků Arnošt Nesňal

„Viděl jsem situaci z tribuny. Kouč Hrochů v timeoutu reklamoval na kopci něco s naším nadhazovačem. Rozhodčí Vičar následně našeho nadhazovače vyloučil z důvodu, který byl později objasněn jako existence lepivé substance na ruce našeho nadhazovače,“ popisuje generální manažer Draků jak celou situaci vnímal. „Pokud se taková substance objevila na ruce našeho hráče, tak rozhodnutí rozhodčího bylo správné v souladu s aktuálním zněním pravidel,“ dodává Nesňal.

Na místě však zůstává otázka, zda-li budou Draci svého hráče trestat dle klubových předpisů. „Conoropa nebudeme interně trestat, z jeho pohledu nedošlo k ničemu, co by nebylo běžnou praxí v MiLB, či v prostředí, kde jsou vysoké teploty a vlhkost. Bereme to spíš jako takové varování do budoucna pro všechny hráče,“ objasňuje Arnošt Nesňal. „Tito hráči používají rosin bag a další různé prostředky k tomu, aby se jim nepotili ruce,“ pokračuje manažer klubu.

„Jako Draci však striktně odmítáme veškeré náznaky podvádění. Je to proti naší filozofii. Jsme proti takovému chování, na druhou stranu však vnímáme potřebu, aby se k tomu Česká baseball a disciplinární komise postavila nějak konstruktivně. Aby byla dána jasná pravidla, nebo spíše metodické pokyny směrem k užívání rosin bagu na kopci, bych přivítal. Rosin bag není nic nového v baseballovém světě. Je přeci mnohem lepší, když má hráč míč stoprocentně pod kontrolou díky rosin bagu, než kdyby mi míč uletěl ze zpocené ruky a mohlo dojít k nějakému zranění,“ uzavírá klíčový muž Draků.