Draci Baseball

Play-off je zde! Draci vyzvou v semifinále nováčka z Hluboké

Zápasy s Hlubokou? Draci drží vyrovnanou bilanci. Základní část zvládl lépe nováček z jižních Čech, neboť Draky porazil poměrem 2:1 na zápasy a ukázal, že nebude jednoduchým sokem pro stabilní extraligové týmy.

 

Odvetu v TOP6 však zvládli Draci. První dva zápasy série totiž Brňané zvládli bez potíží a ve třetím duelu se výhry dočkala Hluboká. Draci tak mají prozatím s Hlubokou bilanci tří výher a tří porážek.

 

Semifinálové série však může být zrádná a bude klíčové si na ni dobře připravit. „Sledoval jsem je celou sezónu. Zápasy si vždy zpětně přehrávám po víkendu. Pro mě jsou jejich výkony překvapením. Vědělo se, že budou mít dobré nadhazovače, protože dobře nakoupili, navíc se jim vrátili odchovanci a ostatní hráči se přidali a hrají hezký baseball. Budeme se s nimi muset vypořádat,“ říká trenér Draků Hynek Čapka.

 

Draky tak čeká nesmírně těžká série, ve které sice budou favoritem, ale zejména díky systému play-off bude každý moment série opravdu důležitý. „Těšíme se na semifinále. Na začátku sezóny jsem říkal, že semifinále na dva vítězné zápasy může být zrádné, ale musíme se s tím vypořádat. Je to stejné pro všechny. Budou to kvalitní zápasy doufám, že vyhrajeme,“ uzavírá vyhlídky na semifinále Čapka.

 

První duel semifinálové série je v plánu v pátek v 19:30 na MBS. Odvetu odehrají oba týmy o den později v Hluboké, kde je začátek naplánován na 13:00. Finalista bude znám nejpozději v neděli, kdy třetí semifinále začíná jednu hodinu po poledni.