Draci Baseball

Extraliga opět nabírá na tempu, Draci vyzvou Hlubokou

Po pauze způsobené COVID nákazou v týmu blanenské Olympie se opět svěřenci trenéra Hynka Čapky dostávají do zápasového tempa. V následujícím herním trojkole se Draci utkají se druhým z nováčků Extraligy baseballu – Sokolem Hluboká.

Nováček z Hluboké aktuálně okupuje 4. pozici v tabulce Extraligy. Bilance čtyř výher a dvou (administrativních) porážek tak u víkendového soupeře Draků vzbuzuje zasloužený respekt. „Očekávám souboj dvou neporažených týmu. Hluboká zatím hraje sympatický baseball a myslím, že půjde o vyrovnané zápasy, zejména díky dobrým výsledkům nadhazovačů obou týmů,“ vyhlíží zápas s Hlubokou Arnošt Dubový. 

Jak už bylo řečeno, Hluboká je nováčkem Extraligy, do které se jihočeský tým vrátil po šestnácti letech. Při pohledu na úspěchy klubu, konkrétně tedy na pět prvenství v 1. lize za posledních sedm let, se nelze divit povedenému startu do nového ročníku v Extralize. 

Uplynulý víkend sehrála Hluboká proti pražskému Tempu a houževnatá parta kouče Zdeňka Josefuse nedala Pražanům ani zápas a ve druhém kole získala tři výhry. „Zrušené zápasy jsme nahradili starty na pálce na naše nadhazovače, takže společně s tréninky jsme plně připraveni na zápasy s Hlubokou a věříme v další vítězství,“ uzavírá brněnský hráč. 

Draci mají za sebou stále jen sérii s Jabloncem, ve které nenašli přemožitele. Následující herní víkend s Olympií Blansko byl pro nařízení KHS zrušen. První duel trojkola s Hlubokou je plánován na pátek v 19:00. O den později, ve 13:00, čeká Draky odveta a trojkolo uzavře třetí zápas na půdě Hluboké, který začne v neděli taktéž v jednu hodinu.

Novinkou pro letošní sezónu je DRAČÍ TIPOVAČKA pro naše fanoušky

Zapoj se do herního snažení společně s Draky. Soutěž v naší klubové DRAČÍ TIPOVAČCE a získej věcné ceny od našeho klubu!

Každou středu před hracím trojkolem zveřejníme jednoho, nebo více hráčů. Tvým úkolem bude u každého z nich tipnout určitou statistiku (počet K, počet dosažených met apod.). Vždy po konci trojkola vyhlásíme vítěze. Vítěze budeme vyhlašovat i za každý měsíc, základní část, po konci top 6, play-off a samozřejmě i absolutního vítěze naší tipovačky. Hlasuj v komentářích!

A jak budeme bodovat? 4 body získá nejlepší tip, když se trefí přesně, dostane bod navíc. 3 body pak získá druhý v pořadí a každý, kdo se do daného kola tipovačky zapojí dostane jeden bod. Důležité je, že každý může tipovat pouze jednou. Tak co? Přidáš se a ukážeš, jak umíš tipovat?

DRAČÍ TIPOVAČKA #2

Kolik zákroků F (F=PO+A+E) zahrají naši hráči Pavel Budský a Filip Moštěk „pouze“ na první metě. 

Hlasujte do komentáře nejpozději do začátku prvního utkání – pátek 19:00.