Draci Baseball

Finále je zde, Draky vyzývají ostravští Arrows

Repríza loňského finále. Série dvou nejsilnějších týmů v zemi. Boj o vysněný titul. Brno vs. Ostrava. Těmito všemi názvy se dá označit letošní finále. Brněnští Draci v něm vyzvou Arrows Ostrava a půjde o nesmírně vyrovnanou sérii. Což dokazují i výsledky ze základní a nastavbové části soutěže.

V základní části to byli Arrows, kdo byl o něco málo šťastnější a mohli slavit vítězství 2:1 na zápasy. „Ostrava má nejlepší pálkaře ligy. Celou dobu nás tlačili, ale my jsme je dostali pod jejich obvyklý průměr deseti bodů na zápas. Udělali jsme více chyb, možná to bylo ztrátou koncentrace, ale prostě se stalo a Ostrava je dokázala potrestat,“ popisoval tehdejší prohrané duely Dračí kouč Hynek Čapka. 

V TOP 6 to bylo ze strany Draků přesně naopak. Draci dokázali přetlačit Ostravu poměrem 2:1 a ukázali, že prahnou po dalším mistrovském titulu. „Roli určitě sehrálo i štěstí. Ve čtvrtek byli šťastnější oni, včera zase my. Tak to prostě chodí,“ byl opatrný v hodnocení lodivod vítězného týmu. 

Teď už však není prostor v zaváhání. Finálová série přináší do Brna hned dva zápasy úvodní části a případný pátý duel Czech Series 2021. „Oba týmy se znají. Arrows jsou výborní pálkaři a bude rozhodovat jak zaházejí naši nadhazovači a naše obrana. Pokud budeme hrát bez chyb, tak máme opravdu šanci,“ vyhlíží sérii s Arrows Čapka.

Czech Series 2021 začíná v pátek v 19:30 na MBS. Druhé pokračování bude samozřejmě hostit o den později Ostrava, tam je start plánován na 16:00. Třetí pokračování Czech Series 2021 připadá na MBS v neděli ve 13:00. Případný čtvrtý duel se odehraje v Ostravě 20. srpna v 19:00 a závěrečný pátý potenciální zápas v sobotu 21. srpna od 13:00.

První tři zápasy znají i obsazení rozhodčích. V pátek 13.8. budou rozhodovat Mojmír Jankovič, Marek Vičar, Vladimír Richter a Roman Drápal, v sobotu Vladimír Richter, Miroslav Kaigl, Tomáš Špilauer a Marek Vičar. Třetí duel série budou řídit David Kulhánek, Vladimír Richter, Tomáš Špilauer a Mojmír Jankovič.