Draci Baseball

Vrchol základní části, Draci vyzvou ostravské Arrows

Tradičním vrcholem základní části bývá souboj dvou nejlepších týmu Extraligy – Draků Brno a Arrows Ostrava. 

Draci v poslední sérii dokázali přehrát třebíčské Nuclears, se kterými ovládli sérii 3:0 a díky tomu poskočili v tabulce na průběžné čtvrté místo tabulky. „Všechny tři zápasy jsme vyhráli. První duel byl boj, stejně jako třetí duel. Je dobře, že se nám podařilo ovládnou sérii třemi výhrami.“ hodnotil vyhranou sérii kouč Čapka.

V následujícím herním víkendu čeká svěřence Hynka Čapky nelehký soupeř – ostravští Arrows. První tým tabulky v letošním ročníku ztratil pouze čtyři zápasy a zaslouženě mu patří vedoucí pozice v celé Extralize. 

Souboje s Arrows patří k tomu nejkvalitnějšímu co může česká nejvyšší baseballová soutěž může nabídnout. „Já s Ostravou soupeřím už dlouhou dobu, co se s nimi přetahujeme. Dvakrát vyhráli titul, loni jsme je porazili ve finále, je mezi námi velká rivalita. Jejich tým dlouhodobě prokazuje kvalitu a je to s nimi vždy boj. Zápasy s Arrows mají vždy náboj.“ vyhlíží sérii s Arrows nejlepší hráč série s Nuclears, Pavel Budský.

„Naši nadhazovači musí zahrát na hranici svých možností a naše obrana se musí předvést, protože Ostrava je nejlépe pálícím týmem v soutěži. Myslím si, že to bude boj o každý bod. Věříme že je zastavíme v jejich rozletu, průměrně mají deset bodů na zápas a já věřím, že na nás to mít nebudou,“ hledá recept na Arrows trenér Čapka.

Dá se očekávat, že duely s Arrows přinesou velké bitvy, ve kterých bude krom kvality a aktuální formy rozhodovat i další okolnosti. „Myslím si, že to bude boj o každý bod. Věříme že je zastavíme v jejich rozletu, průměrně mají deset bodů na zápas a já věřím, že na nás to mít nebudou,“ dodává Čapka.

Dračí tým bude chtít v souboji s Ostravou uzmout co nejvíce a pojistit si postavení v tabulce. Chceme urvat dvě vítězství a doufám že se nám to podaří a upevníme si pozici před TOP 6,“ burcuje Budský.

Hostování v Blansku byla jedna z největších zkušeností, říká Martin Pernička

Dopomoci Drakům může i Martin Pernička, který se vrátil z hostování v Blansku už před sérií s Třebíčí. „Návrat do dresu Draků jsem čekal, ale asi ne takto brzo. Myslel jsem, že na celou základní část budu v Blansku, ale okolnosti donutily vedení k zrušení hostování předčasně,“ popisoval Pernička návrat do dresů Draků. 

„Ze začátku jsem se nemohl rozhodnout, jestli je to pro mě dobře, protože je v Blansku více herních příležitostí, ale postupem času jsem se s tím smířil. S klukama normálně trénuju, takže to nebylo nic nového. Obrovský rozdíl však byl v pozici v týmu. Draci jsou tým s dlouhým působením v extralize a mají mnoho hráčů s cennými zkušenostmi, zatímco v Blansku bylo dost mladých hráčů,“ hledal Pernička rozdíly mezi oběma organizacemi. 

Ve srovnání obou organizací pokračoval Pernička i dál. „Nebál bych se říct, že to pro mě byla zatím jedna z největších zkušeností. Hostoval jsem tam sezónu a půl a za tu dobu si Blansko získalo místo v mém srdíčku. Tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat,“ uzavřel vzpomínky na Blanenské působení Pernička.

Série Série odstartuje v pátek 21. května v 19:00 na hřišti Arrows A. Druhé dějství je plánováno o den později v 13:00 opět na hřišti Arrows A. Závěrečné střetnutí bude v neděli 23. května hostit MBS.

Novinkou pro letošní sezónu je DRAČÍ TIPOVAČKA pro naše fanoušky 

Zapoj se do herního snažení společně s Draky. Soutěž v naší klubové DRAČÍ TIPOVAČCE a získej věcné ceny od našeho klubu! 

Každý čtvrtek před hracím trojkolem zveřejníme jednoho, nebo více hráčů. Tvým úkolem bude u každého z nich tipnout určitou statistiku (počet K, počet dosažených met apod.). Vždy po konci trojkola vyhlásíme vítěze. Vítěze budeme vyhlašovat i za každý měsíc, základní část, po konci top 6, play-off a samozřejmě i absolutního vítěze naší tipovačky. Hlasuj v komentářích! 

A jak budeme bodovat? 4 body získá nejlepší tip, když se trefí přesně, dostane bod navíc. 3 body pak získá druhý v pořadí a každý, kdo se do daného kola tipovačky zapojí dostane jeden bod. Důležité je, že každý může tipovat pouze jednou. Tak co? Přidáš se a ukážeš, jak umíš tipovat? 

DRAČÍ TIPOVAČKA #6 

Během května můžete v tipovčce získávat dárky s tématikou Radima Chrousta!

Tentokrát budeme tipovat součet nadhozů. Kolik nadhozů hodí naši startující nadhazovači v sérii s Arrows Ostrava?

Hlasujte do komentáře nejpozději do začátku prvního utkání – pátek 19:00.