Draci Baseball

Brněnští Draci vyslali na Pražský baseballový týden silnou výpravu. V každé ze tří kategorií našlo uplatnění více než pět Draků.

V áčku se představila brněnská sestava Filip Čapka, Radim Chroust, Přemek Chroust, Ondřej Furko, Jakub Hajtmar, Martin Schneider, Arnošt Dubový, Adam Hajtmar. Tým navíc z pozice asistenta kouče trénuje Hynek Čapka. První tým reprezentace zahájil PBT výhrou 4:0 nad reprezentačním výběrem do třiadvaceti let, následně přehráli International Stars a v prozatím posledním zápase těsně podlehli Španělsku. 

Třiadvacítka přivítala pětici Draků v podání Davida Merganse, Filipa Nebenführa, Tomáše Hrbka, Martina Perničky a Martina Kalábka. Jak už bylo řečeno, tak start PBT neproběhl ideálně a výhru 4:0 si sebrala áčková reprezentace. Následně reprezentace do třiadvaceti let podlehla 0:10 Španělsku a ve čtvrtek 25.6 ovládla duel s International Stars poměrem 2:1.

Poprvé v reprezentaci do třiadvaceti let se představil David Mergans, který se ujal průběžného hodnocení turnaje. „PBT si užívám, je to akce o které jsem jako malý vždy jen slýchal a toužil jsem, že se tam jednou podívám jako divák. Nikdy mi to nevyšlo a pocit, že jsem teď jeho součástí je skvělé. Máme skvělý tým, se všemi účastníky je zábava, takže se bavíme na hřišti, ale i mimo něj. Jsem rád a vážím si toho, že tu můžu být,“ zveřejnil Mergans své pocity. 

„Být v národním týmu je vždy obrovská čest i pocta. Alespoň pro mě. To že jsem dostal šanci se v ní ukázat i přes jména které na soupisce budou je skvělý pocit. Myslím, že jsem zaházel dobře. Ukázal jsem se ve světle, ve kterém mě v letošní sezóně můžou trenéři vidět v Extralize. Abych řekl pravdu, tak jsem si mohl dovolit lehce chybovat v umisťování nadhozů, protože jsem věděl, že za mnou stojí nejlepší pole co můžu ve věku do třiadvaceti let mít. S takovým pocitem se vždy háže skvěle. Jak v Dracích, tak v reprezentaci. Doufám, že se všem Drakům tento turnaj povede a že “mocný terminátor” Kalábek vyhraje Homerun derby moc bych mu to přál,“ smál se na závěr rozhovoru Mergans.

Poslední kategorií, kde se reprezentanti Draků ukázali byla reprezentace do osmnácti let. Tam se představil Dominik Polgár, Jakub Winkler, Milan Prokop, Adam Prudil a Ondřej Filip. Koučem kategorie je navíc brněnský David Winkler a jeho asistentem legenda brněnských Draků Pavel Budský. Osmnáctka zahájila turnaj vítězstvím nad Švédy a následně i Slováky.

Další zápasy čekají reprezentace v následujících dnech.