Draci Baseball

O historii

Začátky klubu se datují do roku 1972, kdy byl při sportovním klubu Slavia Brno VŠZ založen softballový oddíl, který se v roce 1974 stal součástí zakládané celonárodní ligové soutěže. Změna v baseballový oddíl přišla v roce 1982. Od roku 1993 hraje áčko Draků pravidelně nejvyšší soutěž. Hned v roce 1995 zaznamenali draci první mistrovský titul, který navíc doplnilo i prvenství v Českém baseballovém poháru.

Drakům se ve své historii povedlo celkem jednadvacetkrát zvítězit v nejvyšší soutěži. Úctyhodná je zejména bilance z let 1995 – 2010, kdy Draci pokaždé soutěž ovládli a získali tak šestnáct mistrovských titulů. Poté jejich tažení přerušila brněnská Technika, ale o rok později se opět Draci vrátili na mistrovský trůn, kde vydrželi až do roku 2014. Na mezinárodní scéně Draci dobře reprezentovali svou zemi a největšího úspěchu dosáhli Brňané v roce 1998, kdy na PMEZ slavili bronzové medaile. Totožný úspěch zopakovali Draci v roce 2004, kdy v zápase o třetí místo porazili Holandský tým, což se nikdy v historii českého baseballu nepovedlo.

V posledních letech se brněnský tým pohybuje opět na špici tabulky. V roce 2015 oslavili Brňané dvacátý titul v historii klubu, čímž si upevnili pozici na českém baseballovém trůnu. Draci stále patří mezi elitu v českém baseballu. Krom perfektní práce s mládeží, která získala již 21 prvenství, se daří i na mezinárodní scéně. V roce 2016 se Drakům podařilo zvítězit v Evropské lize a Poháru federace. O rok později zaznamenali Brňané prvenství v poháru CEB a zároveň také prozatím poslední titul Mistra ČR.