Draci Baseball

U11 slaví postup na MČR

I kategorie U11 a U15 prověřil Český baseballový pohár. Jedenáctky se představili v areálu U Hrocha. Kategorie do patnácti let zase na Strawberry field v Blansku. 

U11 v základní skupině přívítala hned dvojici brněnských rival. Krom Cardion Hrochů se postavili i Technice Brno. Čtveřici doplnil i jeden mimobrněnský tým a to Arrows Ostrava. Mladí Draci dokázali první dva zápasy s Technikou (12:5) a Arrows (17:9) vyhrát a ve třetím zápase bylo jasné, že se rozhodne o první místě ve skupině. Proti Hrochům však zaznamenali Draci jen a pouze dva body a po porážce 11:2 postoupili do semifinále z druhé příčky. 

„Hodnotím to kladně, postoupili jsme na MČR, což byl cíl. V základní skupině jsme nebyli úplně výrazní, bylo tam hodně errorů. Do základní skupiny jsme nasazovali nadhazovače tak, aby jsme postoupili ze skupiny a to se nám podařilo,“ ujal se hodnocení kouč kategorie U11 Martin Kotačka.

Jeho tým v play-off čekalo semifinále s blanenskou Olympií, které přineslo nesmírně vyrovnanou partii, která se dočkala rozhodnutí až v osmé směně, kdy Draci zvítězili 4:3 a po výhře 10:9 postoupili do finále Českého baseballového poháru. „Play-off bylo napínavé. Semifinále jsme hráli na dva extra inningy. Před tím prvním jsme museli dotahovat jednobodové manko. To jsme zvládli, přežili jsme dotahování soupeře a ve druhém nastavení jsme odskočili a dohrávku soupeře jsme udrželi. Nadhazovači byli vynikající, takže to bylo fajn,“ hodnotil semifinále Kotačka. 

Finálový duel byl ve znamená střetu Draků a Třebíč Nuclears. Nuclears sice ve třetí směně utekli do vedení 4:2, ale Draci v páté směně vyrovnali na 5:5 a o inning později si došli pro vítězství 6:5, které jim zaručilo postup na MČR. „Pořadatelé měli v tomto turnaji napilno, museli zkracovat zápas kvůli počasí. V pátek tam byli nějaké změny, ale organizátoři byli flexibilní a zvládli to. Bohužel od ČBA by to chtělo nasadit více rozhodčích, protože některé zápasy U11 pískal jeden rozhodčí, což nebylo úplně ideální,“ dodával Kotačka. 

U15 vybojovala v Blansku bronz

Brněnský tým přivítal ve své skupině v Blansku Klasik Frýdek-Místek, blanenskou Olympii a SaB Orli Choceň. V prvním zápase Draci nedali šanci domácí Olympii, když zvítězili pohodlně 13:3. O zápas později Draci těsně nestačili na později první Frýdek-Místek, když pohráli těsně 6:7. 

Závěrečný duel ve skupině odehráli Brňané proti Chocni a v pohodě si došli k výhře 23:6. Výsledkem základní skupiny tak byl postup ze druhé příčky a v semifinále střet s Třebíč Nuclears. Vyrovnaný duel zahájili lépe Nuclears, kteří od první směny vedli 1:0. Ve druhém inningu utekli už na 3:1 a byť ve čtvrtém inningu Draci snížili na 3:4 z pohledu Brna, tak už v poslední směně srovnat nestačili a zamířili do boje o třetí pozici.

V boji o bronzovou medaili narazil brněnský tým na Frýdek-Místek, kterému vrátil porážku ze základní skupiny a díky povedené třetí a čtvrté směně si Draci připsali výhru 5:2 a do Brna odvážení bronzové medaile.