Draci Baseball

David Mergans letos za Draky nenastoupí

David Mergans, mladý nadhazovač A-týmu a NT do 23 let podepsal roční smlouvu s italským týmem Milano baseball.

Teprve 19tiletý nadhazovač, který má za sebou velice úspěšnou sezónu, ve které se probojoval do rotace A-týmu Draků a ukázal, že se dokáže vyrovnat extraligové kvalitě byl důležitým článkem týmu. Také se ukázal v dresu českého národního týmu mužů a týmu do 23 let. David má za sebou po letošní sezóně starty na poháru CEB Cup, dvou mistrovství Evropy a mistrovství světa.

Na odchovance Draků jsme si připravili pár otázek:

Davide, ještě se vrátíme k uplynulé sezóně, jak ji s odstupem času hodnotíš?

Určitě velice kladně, dokázal jsem se prosadit i v tak dobrém týmu jako jsou Draci, kterým bych chtěl poděkovat za všechny šance co jsem na hřišti dostal a také všem spoluhráčům co mi pomáhali a stáli za mnou. Pak přišla pozvánka do reprezentace, o které jsem ještě na začátku sezóny ani nepřemýšlel, a to bylo taky skvělé. Pak sice nám drakům nevyšlo finále ale i tak si myslím že jsme měli super sezónu.

Co považuješ za svůj největší sezónní úspěch?

Těch bylo pro mě spoustu, ale asi největší byla pozvánka do mužské reprezentace. Stihl jsem si ještě zahrát s takovými osobnostmi extraligy, kterým jsem ještě jako menší podával pálky (pousmívá se David).

Jak ses dostal k takové příležitosti jako je hrát právě v Itálii a plánoval jsi něco takového?

Dostal jsem se k ní úplnou náhodou, jeden den mi napsal jeden skaut, jestli bych si nechtěl zahrát v cizině, napsal jsem, že ano ale nějak jsem si z toho naděje nedělal a najednou přišlo pár nabídek z italské ligy a nejvíce mě zaujala právě ta z Milana, tak jsem si řekl proč ne. Bude to ohromná zkušenost.

Proč si nabídku přijmul a co tě k tomu vedlo?

Nabídku jsem přijmul proto, že věřím, že mě to posune jak hráčsky, tak hlavně v životě bude to pro mě obrovská zkušenost. Vedla mě k tomu asi myšlenka toho, že se osamostatním a doufám že se toho spoustu naučím a pomůže mi to do života (se směje David).

Kdo ti bude z týmu nejvíce chybět?

Máme skvělí tým a všichni borci jsou super s každým je sranda a každý mi se vším pomůže, když potřebuji jak na hřišti, tak i mimo něj. Ale jestli mám jmenovat tak to bude můj ´´opatrovník´´ Přemek (David opět s úsměvem).

Tak Davide ať se ti tam daří a hodně úspěchů.

Děkuji moc, budu borce sledovat a fandit jim z dálky.