Draci Baseball

Brno bude hostit ME kadetů!

Jihomoravská metropole se stane, společně se slovenskou Trnavou dějištěm mistrovství Evropy kadetů pro rok 2021. Česká republika posílá do boje dvacetičlennou nominaci, jejíž součástí je i početná výprava brněnských Draků. Dračí rodinu reprezentuje na turnaji Vojtěch Ventruba, Jaroslav Moravec, Jonáš Krejčí a Michal Malý.

“Letošní ročník 2006 je velmi silný. Kluci statečně bojovali až do samotného závěru a v přípravě podávali dobré výkony. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché a myslím, že tito hráči v budoucnu ještě ukáží své kvality. Ačkoliv to není teď příjemné, tak věřím, že se z toho hráči rychle oklepou. Vezmou to za ten správný konec, budou poctivě a tvrdě trénovat a v dalším tříletém cyklu kategorie U18 ukážou další progres,” řekl pro Český baseball Filip Procházka, hlavní trenér reprezentačního výběru.

V Brně se odehraje celá skupina A a následné boje o medaile. Česko začíná v turnaji ve čtvrtek 22. července, kdy bude od 19:00 čelit silné Francii. Druhý zápas na turnaji čeká svěřence Filipa Procházky v pátek ve stejný čas proti Německu.

Play-off je v plánu na sobotu a neděli. Sobotní termíny jsou vyhrazeny semifinálovým duelům a boji o páté, až osmé místo. V neděli si najde prostor zápas o bronz, finále a poslední duel o umístění.