Draci Baseball

Doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech, říká Martin Kalábek

Nejlepším hráčem série s Arrows Ostrava se stal Martin Kalábek, který si ve třech utkáních připsal pět doběhů, sedm hitů a dva dvoumetové odpaly.

Jak hodnotíš celou sérii?

Zápasy proti Arrows mají vždy jinou atmosféru, než jakékoliv jiné zápasy v Extralize. Trochu mě mrzí, že ze série odcházíme pouze s jednou výhrou, protože jsme v obou prohraných zápasech byli blízko vítězství. Pozitivně vidím hlavně naše zlepšení na pálce, na které jsme dlouho čekali. Zároveň bych rád zmínil skvělé výkony našich startujících nadhazovačů. Tomáš Hrbek letos poprvé startoval a hned před ním stála nejlepší ofenziva v Extralize. Myslím si, že ukázal bojovné srdce a porval se s tím dobře. David Mergans pokračoval ve svých famózních výkonech a Filip Čapka nás taky dokázal udržet v zápase. Pevně věřím, že si to dokážeme přenést do dalších sérií a hlavně do TOP6, kde věřím, že to Arrows vrátíme i s úroky. 

V prvním zápase jste ztratili vedení 7:0, co se po takovém utkání honí člověku hlavou?

Po utkání už se soustředím na další zápas a tu prohru se snažím vypustit z hlavy. Je důležité se z chyb poučit. Arrows mají výbornou ofenzivu, na kterou si prostě budeme muset dát v play-off pozor. 

Všechny série byly poměrně vyrovnané, v čem byla Ostrava lepší?

Rozhodlo pár drobností. Arrows mají silnou pálku, my si zakládáme hlavně na obraně. Příště musíme zahrát obranu bez chyb a rozdat o trochu méně met zdarma a určitě vyhrajeme. Abych odpověděl na otázku, tak si myslím, že Arrows měli trochu navrch na pálce a trochu víc štěstíčka. 

Stal jsi se hráčem víkendu, jak si ceníš tohoto ocenění?

Cením si toho moc. V zimě jsem šel do sebe a makal jsem, takže jsem rád, že se to ukázalo na hřišti. V předchozích sériích jsem se na pálce trochu hledal, je fajn, že se to prolomilo. Ještě je hodně co zlepšovat, takže doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech. Naštěstí už Petr Čech nehraje za nás, protože kdyby byl v našem týmu, tak bych nikdy neměl šanci (úsměv).

V další sérii vás čekají Eagles, co bude v tomto trojkolo důležité?

Klíčové bude hrát náš standard a nedělat zbytečné chyby. Jo a taky dát víc bodů než oni (úsměv). Eagles budou určitě dobrý soupeř, takže se těším na parádní baseball, snad i s diváky na tribunách.