Draci Baseball

Vstup do TOP6 Draci zvládli

První série v rámci TOP6 je minulostí. Draci si v brněnském derby poradili s Hrochy poměrem 2:1 a vstoupili do druhé části soutěže vítězně. 

Hned první duel přinesl vyrovnaný baseball. O první bod se ve čtvrtém inningu postarali Hroši, kteří šli do vedení. To jim vydrželo pouhou jednu směnu, neboť Draci dokázali v páté směně třemi body otočit vývoj duelu a strhnout vedení na svoji stranu. Šestá směna body ani na jedné straně nepřinesla, ale místo toho mohli diváci vidět vyloučení Omara Conoropa, který dle rozhodčích použil zakázanou substanci a po slovní výměně byl na tribunu poslán domácí trenér Hynek Čapka. 

„Nechci se k tomu úplně vyjadřovat. Můžu jedině říct, že jsme nikoho nechtěli podvést, nebo přechytračit. Rozhodčí to viděl jinak, rozhodnout musí disciplinární komise,“ komentoval Čapka situaci, která notně ovlivnila první zápas. Zbytek duelu už Draci zvládli. V sedmé směně přidali tři body a snížení v devátém inningu na 2:6 už nemělo nárok na zvrat duelu, který Draci zaslouženě vyhráli 6:2 a otevřeli TOP6 výhrou. 

Druhý zápas zvládli Draci s grácií. Tým okolo matadora Pavla Budského odehrál dvě vyrovnané směny, po kterých vedl jen 2:1. Zlom nastal ve třetím inningu, kdy čtyři body Draků dali pevný základ k vítězství. K němu došli Draci díky dalším dvěma bodům ze šestého a osmého innigu a po dvou hracích dnech mohli slavit vedení 2:0 a tudíž i výhru v sérii. „Naši nadhazovači zaházeli v prvních dvou zápasech dobře. Žádný velký taktický záměr nebyl. Nadhazovači a obrana zahráli výborně a to byl základ úspěchu,“ hodnotil první dva zápasy kouč Draků.

Závěrečný duel celé série hostili opět Hroši. Drakům se povedl vstup do zápasu a po čtyřech směnách vedli 7:3. To však na houževnaté Hrochy nestačilo a domácí šesti body otočili stav na 9:7 a zaznamenali první výhru v sérii a uzavřeli celou sérii na konečných 2:1 pro Draky. „Zpětně si myslím, že jsme měli vyhrát 3:0. Ve všech zápasech jsme měli navrch, jen v tom posledním jsme nedokázali udržet náskok a to se nám nesmí stávat. My jsme ten zápas ztráceli mezi čtvrtou a osmou směnou, kdy jsme nedokázali udělat z dobrých pozic ani bod,“ byl ke svému týmu kritický Hynek Čapka. 

Hráč víkendu!

Hráčem víkendu se stal matador v kádru brněnských Draků Pavel Budský. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme v následujících dnech na klubovém webu.