Draci Baseball

Draci nepustili Hrochům jediný zápas a ovládli brněnské derby

Závěrečnou sérii základní části ovládli Draci suverénním způsobem a připsali si výhru 3:0 a díky tomu se vyšvihli na druhou pozici v tabulce Extraligy.

Brněnské derby zahájili Draci úspěšně a v prvních třech směnách sbírali body. Vedení 4:0 po třetím inningu navíc navýšili v páté směně, kdy přidali další tři body a vedení 6:0 už Draci udrželi. V prvním zápase tak mohli Draci slavit výhru a navíc nedovolili svému sokovi jediný bod. Derby mělo svou atmosféru, ale v průběhu zápasu, když jsme už vysoko vedli, se nálada trochu ztrácela,“ vnímal Hynek Čapka atmosféru derby při dodržování protiepidemických opatření.

Druhé střetnutí brněnských klubů zahájili lépe Hroši, kteří ovládli první směnu poměrem 3:0 a ujali se vedení. Ve čtvrtém inningu oba týmy přidali po dvou bodech a o inning později se Draci dotáhli na rozdíl jediného bodu. Velkým zvratem byly směny s číslem 6 a 7. Dračí tým totiž zapsal devět bodů a otočil tak na 13:5 ve svůj prospěch. V dohrávce sice Hroši přidali 4 body na své konto, ale na osudu zápasu to již nic nezměnilo. Draci zvítězili 13:9 a už po druhém dni bylo jasno, že ovládnou sérii. „Chtěli jsme vyzkoušet mladé nadhazovače, TOP 6 jsme měli jisté, ale chtěli jsme i přesto vyhrát. Mladí hráči nám zahráli dobře, ale né vždy jim to vyšlo dle představ. Celkově jsme ale spokojeni,“ komentoval trenér Čapka druhý duel.

Třetí duel série přinesl vyrovnaný baseball, který se odrážel i na skóre. První body přišly ve třetím inningu, kdy Draci vedli 2:1. Utkání se začalo výsledkově lámat až v páté směně, kdy se pěti body Draci utrhli do vedení 7:1, které v sedmé směně navýšili o další dva body a dosáhli tak vysoké výhry 9:1 a ovládli celou sérii poměrem 3:0. „Chtěli jsme hrát nahoře v tabulce, protože v TOP 6 budeme hrát více doma a to je pro nás výhoda. Chtěli jsme skončit na prvních třech místech,“ řekl po sérii trenér Draků.

„S výsledkem jsme spokojeni. Vyhráli jsme ve všech třech zápasech, což byl i náš cíl,“ komentoval celou sérii Hynek Čapka. Ten se vzápětí pustil do hledání rozdílového prvku mezi Draky a Hrochy. Připadalo mi, že Hroši nevyužili svůj nadhazovačský potenciál a v závěrech utkání už nám nestačili. Možná tam ale sehrálo roli nějaké zranění,“ glosoval sérii dračí stratég.

V dresu Draků se v sérii s Hrochy představil další nováček v brněnské organizaci – Pabel Manzanero, který svým výkonem pomohl Drakům k ovládnutí série a vysloužil si titul hráče víkendu. „Je to výborný hráč a pro nás velký přínos a posila. Má velké zkušenosti a pomůže nám,“ komentoval nováčka v kádru kouč Čapka.

Hráč víkendu!

Hráčem víkendu se stal nováček v kádru brněnských Draků Pabel Manzanero. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme v následujících dnech na klubovém webu.