Draci Baseball

Draci oplatili Hluboké porážku ze základní části a spustili projekt #DRACIPROMORAVU

Hned první duel série přinesl velké drama. První bod zápasu sice přišel už ve druhém inningu, ale na další bodové změny čekali příznivci obou celků až do šesté směny, kdy se oba celky prezentovaly jedním bodem. Rozhodnout tak musela až devátá směna, kdy Draci přidali jeden bod a zároveň i na jednom získaném bodu udrželi soupeře. Výhra 3:2 znamená, že lépe do série vstoupili Draci. „Byla to velká bitva nadhazovačů, dokázali jsme to zvládnout, takže jsme spokojeni,“ hodnotil první střet s Hlubokou kouč Hynek Čapka.

Druhý duel byl z pohledu Draků jiným příběhem. Draci od první série přidávali bod za bodem a v páté směně vedli už 8:0. Filip Čapka totiž soupeře do žádné větší šance nepustil a první bod si tak Sokol vysloužil až v sedmém inningu, na něj však Draci reagovali dalšími dvěma body a Hluboká již nestačila reagovat ani kosmetickým snížením. Draci zvítězili 10:1 a už po druhém dni bylo jasné, že ovládnou sérii. „Relativně jsme dominovali. Filip Čapka je nepustil do žádného tlaku a my jsme přidávali bod po bodu,“ řekl lodivod Draků ke druhému zápasu.

„V pátek a v neděli jim házeli elitní nadhazovači, kteří nás drželi zkrátka. Na sobotní nadhazovače jsme si více věřili,“ pokračoval Čapka v hodnocení.

Třetí zápas série přesunul oba týmy z Brna do Hluboké a domácí Sokol dokázal svého teritoria využít. Draci sice vedli 3:0 po dvou směnách, ale snížení Sokolu v pátém inningu a následný obrat v osmé směně na 4:3 pro domácí byl na Draky příliš. Poslední duel série tak ovládl nováček z Hluboké a rozhodl tak o výhře Draků poměrem 2:1 na série. „Trochu jsme promarnili naše vedení. V osmé směně jsme dostali tři body. Náš reliever to trochu nezvládl a soupeř vyhrál,“ ohlížel se za nedělním zápasem Čapka.

Draci tak stejně jako v sérii s Hrochy ovládli první dva zápasy, ale třetí jim zůstal zakletý. I tomuto faktu se snažil přijít na kloub Hynek Čapka. „Možná hraje svou roli únava. Máme relativně úzký kádr, někteří hráči jsou zranění, nebo nemocní. Většina našich hráčů byla na Pražském baseballovém týdnu, ostatní mohli odpočívat. I to mohlo sehrát roli,“ přemýšlel trenér Draků.

Draci navíc v rámci prvních dvou duelů spustili projekt #DRACIPROMORAVU a v něm se podařilo vybrat více než 20 000 korun. O osudu vybraných peněz se teprve bude rozhodovat.

Hráč víkendu!

Hráčem víkendu se stal Eugene Helder, který si v sérii s Hlubokou připsal šest hitů, čtyři dvoubodové odpaly, 4 RBI a 0.600 BA. „Eugene podává stabilní výkony, hraje výborně, výborně i pálí. Určitě si to zasloužil,“ chválil svého svěřence Čapka.