Draci Baseball

Vyrovnanou sérii strhla na svou stranu Hluboká

Draci zažili těžký nástup po covidové pauze. Ambiciózní Hluboká přijela do Brna s jasným cílem, který dokázala i potvrdit. Ve velice vyrovnaném duelu vybojoval nováček Extraligy dvě těsná vítězství a znepříjemnil tak Drakům start do nového ročníku. 

Hned první zápas přinesl vyrovnanou bitvu. Hluboká ve druhé směně vybojovala první bod, na který dokázali Draci zareagovat v sedmém inningu, když po odpalu Přemka Chrousta dobíhal Adam Hajtmar. Rozhodnutí přinesla až desátá směna, ve které perfektně zaházel David Mergans, jenž vynuloval Sokoly a doběh Přemka Chrousta znamenal bod pro Draky a rovnou těsně vítězství 2:1. „Měl jsem poslední tři auty, které jsem zvládl. Kluci předtím ale taky perfektně zaházeli,“ hodnotil první duel David Mergans.

Druhé střetnutí dlouho nepřinášelo změnu skóre. Ta se udála až v sedmé směně, kdy se do vedení 3:0 utrhla Hluboká a Draci měli co dohánět. Hned o směnu později se prosadil Přemek Chroust a Jakub Hajtmar, díky čemuž Draci stáhli vedení soupeře na rozdíl jediného bodu. Bohužel v závěrečném inningu Wesley Roemer udržel Draky na uzdě a Hluboká stav série srovnala na 1:1. „Myslím si, že hra nebyla špatná, přinesla vyrovnané zápasy a díky tomu rozhodovaly maličkosti, v klíčových momentech byl soupeř mírně lepší“ hodnotil sérii kouč Draků Hynek Čapka.

V závěrečném duelu série šla Hluboká do vedení hned v první směně, kdy vybojovala vedení 2:0. Po třech směnách bez bodů na obou stranách přišla bodově bohatá pátá směna, ve které Hluboká vybojovala vedení už 5:1. Draci však bojovali až do konce, V 7. směně drželi poměrem 1:1 krok se soupeřem a díky osmé směně vybojovali snížení na 5:6. To už nedokázali dotáhnout v deváté směně a vítězství 6:5 bere Sokol Hluboká. 

„Nezdálo se mi že by soupeř byl v něčem výrazně lepší. Určitou roli sehrálo i štěstí. Jim padl jeden odpal na čáru, nám těsně za. Určitě sehrálo roli i odložení zápasů s Blanskem. Hlavně teď v úvodu sezony je strašně důležité držet se v zápasové stabilitě, být v tempu. Možná i to hrálo do karet soupeři,“ uzavřel hodnocení víkendu kouč Čapka.

Ve druhé sérii v Extralize tak Draci poznali první porážky. Na jediném vítězství víkendu se klíčovou měrou podílel David Mergans, jenž v prvním duelu nahradil Radima Chrousta s Janem Vašourkem a v závěru duelu nedovolil Hluboké ani jeden bod. „Dostal jsem dvě šance na kopci, myslím si, že jsem obě ustál. Bohužel byla Hluboká v sérii lepší a my jim máme co vracet, ať už v play-off, či Top 6,“ komentoval Mergans celou sérii.

Hráč víkendu! 

Volba hráče víkendu nebyla jednoduchá, ale pro tento herní víkend se jím stal David Mergans, jenž zaznamenal 2 G, 1.7 IP, 0 R, 1 H, 0 BB, 2 K. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme během zítřka na klubovém webu.