Draci Baseball

Jakub Hajtmar zaznamenal 600 doběhů v Extralize!

Brněnský odchovanec Jakub Hajtmar se jako třetí hráč v historii Extraligy baseballu přehoupl přes metu šesti stovek úspěšných doběhů a nesmazatelně se tak zařadil mezi legendy české nejvyšší soutěže.

„Kdyby to nenapsali na webu, tak o tom ani nevím,“ usmíval se při hodnocení svého milníku Hajtmar. Ten se hned záhy pustil do rozdávání pochval a děkování svým spoluhráčům. „To že jsem zaznamenal 600 doběhu v Extralize vlastně znamená jen to, že moji spoluhráči museli šestsetkrát odpálit, abych pro ten bod mohl doběhnout. Takže je to z velké části jejich zásluha,“ dodal Hajtmar.

Kariéra čtyřiatřicetiletého infielder je pevně spojena s dračí organizací, ve které působí již neuvěřitelných 18 sezón. Logicky se tak otevírá otázka nějakého bilancování, to však Jakub Hajtmar s lehkostí odmítá. „Já se raději dívám kupředu, než zpátky,“ objasňuje odchovanec Draků. 

Jak už bylo zmíněno, tak Jakub Hajtmar celou tuzemskou kariéru strávil v dresu Draků Brno, na což je patřičně pyšný. „Jsem hrdý na to, že můžu být součásti dračí organizace. Za celou svou kariéru jsem měl možnost a stále mám hrát s úžasnými spoluhráči a toho si nesmírně vážím,“ říká čerstvý majitel šesti stovek doběhů v Extralize. 

A jak vzpomíná třetí nejúspěšnější “dobíhač” na svůj první zápas? „Myslím si, že jsem svůj první start zaznamenal jako pintch runner na druhé metě. A byl jsem aut na pickoff,“ usmívá se Hajtmar.