Draci Baseball

Draci zvrátili nepříznivý výkon a nad Eagles vítězí 2:1

Vstup do série s Eagles Drakům nevyšel dle představ. Eagles nedovolili Drakům jediný bod a výhrou 4:0 nakročili k výhře v sérii. „První zápas naší série byl nejlepším ze strany Eagles, co jsem letos viděl. Tomáš Dufek zaházel famózně a prostě nás porazili. Sice né nějak výrazně, ale byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ řekl k prvnímu zápasu Hynek Čapka.

Druhé pokračování série s Eagles přineslo velké drama. Draci sice po dvou směnách vedli 5:3, ale Eagles se drželi v dosahu a před osmou směnou vedli Draci 12:9. Eagles v osmém inningu uhráli tři body, ale v dohrávce rozhodl o osudu utkání Arnošt Dubový, který se prezentoval dvoubodovým singlem a v deváté směně už Eagles nedokázali srovnat. 

„Byla to přestřelka, Eagles pálili za plot, na pálce byli lepší, ale jejich nadhazovači házeli hodně met zdarma a nějak jsme to ubili,“ komentoval druhý duel Čapka. „Byla to úleva. Věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom mohli vyhrát sérii a potom případně hrát semifinále doma. Bylo to důležité, abychom se udrželi na prvních dvou místech. S každým zatím máme kladné série,“ popisoval brněnský lodivod pocity bezprostředně po zápase. 

Třetí pokračování série přineslo nejklidnější vývoj a Draci od začátku sázeli body a postupně si vypracovali konečný výsledek 12:4 a Draci tak zvítězili i v předposlední sérii TOP6 a díky tomu jsou stále jediným týmem, který v TOP6 nepoznal hořkost prohrané série. „Ve třetím zápase jsme byli lepší. Omar Conoropo zaházel výborně, nepustili jsme je do většího tlaku a přidali jsme body. Hráli jsme trochu v improvizované sestavě. Byl jsem ale spokojený. Hlavně mladým hráčům se úspěšně dařilo plnit signály. Stahovali jsme se na mety a bodovali jsme,“ hodnotil poslední díl série Čapka.

U prvních dvou zápasů tak přišla na mysl slova Hynka Čapky, který po CEB Cupu upozorňoval na sníženou výkonnost po evropském poháru. „Blesklo mi to jak u prvního, ale i u druhého duelu. Ta únava tam prostě pořád je. Těch pět zápasů v kombinaci se čtrnácti hodinami v autobuse se nezdá. Není to jednoduché a muselo se to projevit. Je to tak vždycky,“ vzpomněl si na svá slova brněnský trenér. 

Domácí zápas zpestřilo Homerun derby, tedy soutěž, v homerunech. A i tady slavili Draci úspěch. V konkurenci excelentních pálkařů se do druhého kola probojovala trojice Pavel Budský, Pabel Manzanero a Marek Chlup. Ve druhém kole zvítězil Pabel Manzanero s pěti homeruny.

Hráč víkendu! 

Hráčem víkendu se za své výkony stal Omar Conoropo. Rozhovor s hráčem víkendu přineseme během zítřka na klubovém webu.