Draci Baseball

Arnošt Dubový po Jablonci: Myslím, že v náš prospěch se promítly hlavně zkušenosti, což rozhodlo o celé sérii

Brněnský baseball opět v plném proudu. Uplynulý víkend přinesl první hrací trojkolo, ve kterém Draci dokázali vybojovat tři vítězství nad nováčkem z Jablonce. Klíčovou měrou se na tom podílel Arnošt Dubový, který ve druhém zápase vystřelil první Dračí homerun v letošní sezóně.

Jaké bylo první hrací trojkolo?
První sérii sezóny bych zhodnotil pozitivně. Důležité jsou pro nás tři výhry.

Díky svým výkonům sis vysloužil ocenění pro hráče víkendu. Jak vnímáš toto individuální ocenění?
Chci za toto ocenění poděkovat. Jsem rád, že se mi dařilo, ale hlavní jsou pro mě i celý tým tři výhry.

Jablonec přijel do Brna v roli nováčka a outsidera, nutno však říct, že vás, zejména v prvním duelu, notně potrápili…
Musím přiznat, že na nováčka ligy a na fakt, že pomalu neměli možnost kde trénovat, tak předvedli sympatický a bojovný baseball. Myslím, že v náš prospěch se promítly hlavně zkušenosti, což rozhodlo o celé sérii. 

Jablonci vyšel zejména ten první zápas, ve kterém jste zvítězili těsně 2:1. Překvapil vás Jablonec něčím?
Je pravda, že první zápas nás Jablonec hodně trápil. Byl to první zápas sezóny. V přípravě jsme sice třikrát vyhráli, ale víme že tam byly rezervy na pálce, což se promítlo i do prvního utkání. Určitou roli sehrála i nová světla na stadionu. V sobotu a v neděli už bylo vidět, že se pálkařsky prosazujeme a do dalších víkendu to bude jen a jen lepší.

Tvá chvíle přišla ve druhém duelu, kdy jsi zaznamenal první homerun Draků v této sezóně. Jaké to byly pocity?
Tak osobně to byl krásný pocit, trefil jsem rovný nadhoz a hned jsem tušil, že to poletí daleko. Byl to můj první homerun na domácím stadionu, takže dvojnásobná radost (úsměv).

V dalším hracím trojkole  vás čeká nepříjemná blanenská Olympia. Co od zápasu očekáváš?
Na zápasy s Blanskem se těším, se spoustou protihráčů se setkáváme už od mládežnických kategorií. Klíčové bude, aby naši nadhazovači předvedli stejně kvalitní výkon jako tento víkend proti Jablonci, který byl podpořený kvalitní obranou, která zdobí Draky po celá léta. A na pálce nějaké body vyprodukujeme, takže jdeme do série s tím, že urveme opět tři výhry.