Draci Baseball

Arnošt Dubový dosáhl pěti set hitů v nejvyšší soutěži!

V sérii s Kotlářkou Praha překonal další z brněnských hráčů kariérní milník. Arnošt Dubový se svým odpalem ve druhém utkání série dostal na metu pěti stovek hitů v extraligové kariéře!

„Jsem rád za každý milník. Je to úctyhodné číslo, ale v lize máme ještě větší rekordmany, ke kterým se nemám šanci přiblížit,“ popisoval své pocity devětadvacetiletý pálkař. „Beru to tak, že tím dělám radost rodičům, kteří do mě vkládali čas a energii a peníze a pomohli mi být, tam kde jsem teď a za to jim děkuji,“ usmívá se Dubový.

Arnošt Dubový takřka celou svou dospělou kariéru spojil s týmem Draků, ve kterých má za sebou už více jak 400 duelů. Pouze jednu sezónu odehrál v MZLU Express Brno, což bylo fakticky béčko Draků, hrající Extraligu.  „Nejvíce samozřejmě vzpomínám na tituly. To že jsem něčeho takového dosáhl, společně s lidmi, které mohu nazvat rodinou, je asi nejvíc, čeho jsem mohl dosáhnout,“ ohlíží se Dubový za svoji kariérou.

Dubový se poprvé v dresu áčka Draků objevil v roce 2008 a málokdo asi tušil, že se v něm usadí na více jak 13 let. „Celá kariéra v Dracích? Poslouchá se to hezky. Moje mentalita je taková, že chci neustále vítězit. Nerad prohrávám i v kámen – nůžky – papír. Když jsem se ve třinácti rozhodoval kam z Pipasu přestoupit, tak byla moje volba jasná,“ pokračuje Dubový ve zpětném hodnocení dosavadní kariéry.

Jak už bylo řečeno, Dubový svůj první start zaznamenal v roce 2008. A jak na něj sám aktér zpětně vzpomíná? „Můj první start nebyl moc úchvatný,“ směje se Dubový. „Hráli jsme s Olomoucí večerní zápas. Střídal jsem na konci zápasu a přes světla se mi míč ztratil z dohledu a spadl za mě. Takže trochu nepovedená premiéra, ale každý neúspěch mě vždy motivoval k tomu být lepší a pomoci týmu zvítězit,“ uzavírá Dubový.