Draci Baseball

Projekt #DRACIPROMORAVU zná svůj cíl, Draci pomohou fotbalistům Hodonína

Draci Brno v sérii s Hlubokou spustili projekt #DRACIPROMORAVU a připojili ke všeobecné solidaritě, kterou tornádo z 24. června 2021 spustilo. Cílem projektu bylo vybrat co největší množství peněz, které následně půjdou na pomoc lidem, kterým přírodní katastrofa sebrala živobytí, střechu nad hlavou, nebo dokonce část rodiny. 

V sérii TOP 6 s Hlubokou Draci zavedli dobrovolné vstupné, které v plné výši poukázali na dobročinné účely. Navíc klub připravil i charitativní dražbu. Při prvním utkání se na stadionu dražil dres jedné z největších hvězd, která kdy dres Draků oblékala. 

A komu peníze poputují? PR oddělení Draků se po dohodě s vedením klubu rozhodlo oslovit fotbalový klub z Hodonína. „Od první chvíle jsme chtěli pomoct někomu, koho tato živelná katastrofa zasáhla. Logicky jsme jako sportovní klub chtěli pomoci primárně sportovcům, protože nikdy nevíme, kdy to budeme zrovna třeba my potřebovat a v takových situacích musíme držet pospolu. Volba padla na fotbalisty Hodonína a my věříme, že jim tyto peníze pomohou,“ říká k situaci Arnošt Nesňál, generální manažer Draků. 

Fotbalisté Hodonína na konec června jen tak nezapomenou. Během několika desítek vteřin jim tornádo zničilo část areálů a způsobilo velké škody na zařízení. „Zničilo se nám hřiště s umělou trávou, které bylo tři roky staré. Dva sloupy osvětlení jsou úplně pryč, další dva jsou poničené,“ začal s výčtem škod Vlastimil Polák, sekretář FK Hodonín.  „Potom samozřejmě i samotná umělá tráva je poničená, jak na ni popadaly stromy. Potom granulát a písek, který drží tu trávu v kondici, se musí vyměnit, protože je plný střep a dalších věcí. Další položkou jsou ploty, záchytné sítě, sloupy a další věci, které popadaly. Zatím to máme vyčísleno na zhruba pět miliónů korun,“ pokračoval Polák.

Draci v dražbě a díky dobrovolnému vstupnému vybrali 25 000 korun, které generální manažer Arnošt Nesňál v úterý 13. července předal přímo v Hodoníně sekretáři klubu Vlastimilu Polákovi. „Je to úžasné. Už dříve se nám ozvaly další sportovní kluby, s tím, že nám pomůžou finančně, nebo že udělají sbírku. To co udělali Draci je fantastické a moc za to děkujeme,“ neskrýval radost Polák. „Všechny peníze půjdou na rekonstrukci hřiště a škod po tornádu,“ dodal sekretář hodonínských fotbalistů.