Draci Baseball

Draci ovládli CEB Cup a vybojovali další místo v A skupině!

Brněnský klub vstoupil do turnaje zápasem proti Therwilu. Druhý zápas celého turnaje však přerušil za stavu 4:0 pro Draky déšť a zápas se musel dohrávat 15. července a to pro Draky znamenalo hned dva zápasy v řadě po sobě. Zápas s Therwilem však Brňané zvládli a zvítězili 9:0. „Je to komplikace. Vedli jsme 4:0, byli jsme v pohodě, nastavili jsme si nějakou nadhazovací rotaci a pak jsme to museli měnit, ale nebylo to zase nějak zásadní. Potkalo to skoro všechny týmy, všichni se tomu museli přizpůsobit,“ komentoval první duel na turnaji Hynek Čapka.

Druhý duel v rámci CEB Cupu poslal Draky vstříc Minsku. Běloruský soupeř měl po osmé směně vítězství na dosah, když vedl už 5:3, ale Draci se nevzdali a díky homerunu Pabla Manzanera se dotáhli na soupeře a navíc v desátém inningu rozhodl walk-off odpal Martina Kalábka a Draci se tak dočkali vítězství. „Byl to napínavý zápas, na dva auty jsme vyrovnali díky homerunu Pabla Manzanera a potom rozhodli v desáté směně,“ řekl k zápasu kouč Čapka. 

Třetí duel Draků přinesl největší úspěch brněnského klubu na turnaji. Brňané totiž tváří v tváří španělské Valencii dokázali zvítězit rozdílem devíti bodů a rázně tak nakročili v výhře v celém turnaji. O vítězství rozhodla zejména pasáž mezi čtvrtou a šestou směnou, kdy Draci nasázeli jedenáct bodů a Valencia pouhé tři. „Nejvíc se mi do paměti vryl zápas se Španěly, jako jediní jsme je dokázali porazit a porazili jsme je 15:6 a navíc na jejich nejlepšího nadhazovače. Pro mě to byl největší zážitek,“ neskrýval Hynek Čapka radost ze skalpu silného soka. 

Jedenáctý duel turnaje a zároveň čtvrtý zápas Draků přinesl střet Draků s Dornbirnem. Draci nenechali nic náhodě a po třech směnách vedli už 12:0 a bylo celkem jasné, že osud zápasu jen tak nepustí. Draci ještě navyšovali svůj náskok a Dornbirn jen dokázal šesti body snížit na konečných 16:6. „Podali jsme skvělý týmový výkon, v útoku se dařilo a Tomáš Hrbek skvěle s obranou držel jejich pálkaře daleko od nějakého většího tlaku. Tak jsme v jedné směně trošku ztratili koncentraci a dostali pár bodů ale i přes to byl zápas v naší režii a dokázali jsem udržet dominantní výhru,“ hodnotil duel s Dornbirnem David Mergans.

Závěrečný zápas svedl Draky proti domácímu Senártu. Vyrovnaný zápas našel rozuzlení až v závěrečné části zápasu a Sénart utekl Drakům do vedení 6:4 a to již Draci nedokázali stáhnout a na závěr turnaje museli skousnout porážku. „Trochu nás to mrzí, že jsme prohráli, ale někdy prohraná bitva znamená vyhranou válku. Smutný jsem po zápase nebyl. Chtěli jsme sice vyhrát, hráli jsme tak, ale bohužel to nevyšlo. Šetřili si na nás nadhazovače, který neházel celý turnaj má za sebou působení v Minor League,“ rozebíral poslední zápas Čapka. „Splnili jsme cíl a vybojovali pro český baseball další místo v A skupině evropského poháru na další rok. Byl to skvělí týmový výkon a všichni jsme si to užili,“ konstatoval Mergans. 

Draci i přes porážku v posledním zápase ovládli turnaj a mohou se radovat ze zisku poháru. „Jsme spokojeni, ještě víc však budeme, až postoupíme do finále české ligy,“ uklidňoval emoce Čapka. „Bylo tam až moc napínavých zápasů. Myslím si, že jsme mohli některé zápasy vyhrát klidněji, ale celkově je to super úspěch. Soupeři byli silní. Někdo by řekl že jsou to týmy z Běloruska a Rakouska, ale oni dokázali potrápit i týmy z Francie a Španělska,“ uzavřel hodnocení CEB Cupu Čapka.