Draci Baseball

Češi s Draky v sestavě berou na PBW stříbro, bronz a čtvrté místo

Letošní Pražský baseballový týden ovládla reprezentace Španělska, která ve finálovém duelu porazila české áčko poměrem 9:0 a zaznamenala premiérové vítězství na PBW.

V zápase o třetí místo se střetly výběry České republiky do osmnácti let a do třiadvaceti let. Juniorský výběr neponechal nic náhodě a své starší kolegy přehrál poměrem 8:1 a mohl tak slavit bronzové medaile. V zápase o medaili se navíc proti sobě postavili i zástupci Draků. Bylo to zvláštní ale zábavné, taky už se mi to v životě párkrát stalo, že jsem hrál proti “vlastním”, takže nic nového a dalo se to, usmíval se po zisku bronzu Milan Prokop.

„Turnaj jsem si užil. Skončili jsme na třetím místě, bohužel jsme neměli možnost zabojovat o finále s později vítězným Španělskem, protože kvůli dešti pořadatelé rozhodli o zrušení zápasu a o tom, že bez boje budeme hrát o třetí místo. To nás samozřejmě mrzelo, protože to mohla by to být dobrá zkušenost. Zahrát si proti chlapům převážně z Jižní Ameriky, kteří byli naturalizovaní Španělé by bylo výjimečné. Celkově na mé straně panuje spokojenost. Byla to dobrá příprava před následným ME do osmnácti let,“ hodnotí turnaj Milan Prokop, který s výběrem do osmnácti let obsadil třetí pozici. 

Do turnaje naskočilo více než patnáct reprezentantů Dračí organizace. V prvním týmu se představili Filip Čapka, Radim Chroust, Přemek Chroust, Ondřej Furko, Jakub Hajtmar, Martin Schneider, Arnošt Dubový a Adam Hajtmar. V “třiadvacítce” zase David Mergans, Filip Nebenführ, Tomáš Hrbek, Martin Pernička a Martin Kalábek. V poslední kategorii, tedy ve výběru do osmnácti let, reprezentovali Dominik Polgár, Jakub Winkler, Milan Prokop, Adam Prudil a Ondřej Filip.