Draci Baseball

Mistrovství Evropy nevyšlo osmnáctce dle plánu a končí šestá

Reprezentaci do osmnácti let se ME v Itálii úplně nezdařilo. V základní skupině získal Český tým jen jednu výhru a nedokázal postoupit ze skupiny. „Je to hodně živé, bude to pár dní trvat, než opadnou emoce a pak si řekneme co bylo špatně a co bylo dobře,“ hodnotil turnaj hlavní trenér kategorie a zároveň i kouč extraligových Draků. Jak už bylo zmíněno v předchozím souhrnu MEU18, tak Draky reprezentují Ondřej Filip, Milan Prokop, Adam Prudil, Jakub Winkler a na pozici kouče David Winkler.

V bojích o konečné umístění se v zápase o páté místo střetli týmy Francie a Česka. Češi sice zvládli první směnu a vedli po ní 5:4. V pátém a šestém inningu ale Francie zaznamenala šest bodů a utekla do rozhodujícího vedení. Česko sice ještě snížilo v sedmé směně dvěma body, ale na výsledek už to vliv nemělo. Francie dokázala zvítězit 10:7 a zaznamenala tak na Mistrovství Evropy páté místo. Češi se musejí spokojit s šestou příčkou.

„Všichni víme, že se to úplně nepovedlo. Kluci co tu byli jsou šikovní, je to dobrá parta, ale potřebují vyzrát po mentální stránce. Na to ale mají ještě čas. Myslím, že ten tým má ještě slušnou budoucnost, není nutné sklápět hlavy dolů, musíme jít dál,“ uzavřel hodnocení turnaje.