Draci Baseball

Draci na ledě

V sobotu 5.2. se v areálu Na Hvězdě se odehrál první ročník hokejového turnaje baseballových týmů, kterého se účastnilo společně s Draky Tempo Praha a Nuclears Třebíč. 
V dračím dresu jsme mohli vidět jak mladé naděje draků jako třeba Martin Pernička, Zdeněk Chvátal a Lukáš Malý tak i ostřílené veterány například Michal Jukl a také trenérské složení David Winkler a Hynek Čapka.
Turnaj začal hned v poledne a Draky čekal hned první zápas a to proti Třebíči. Ten však Draci bez větších starostí zvládli a poradili si tak s domácím celkem 14:5. V tomto zápase se blýsknul zadopolař Martin Kalábek, který se prosadil hned 4x a tak mohl slavit svůj první kariérní hattrick + 1, čepice sice nelétali, ale i tak drakovská lavička v čele s Přemkem Chroustem slavila velice. 
Hned po zápase jsme se Martina zeptali : 

Martine, jak hodnotíš první zápas ? 
“Tak určitě, šli jsme na ten led hrát hokej. Obrana bránili, útok dával góly. Mě to tam párkrát padlo, kluci nahrávali a je to  sport” směje se Martin

Po první zápase přišla krátká pauza na oběd a zpravení ledu. 
A hned poté přišel na řadu druhý zápas kde Draky vyzvalo Tempo. 
Tempo v čele s Markem Minaříkem a Davidem Nevěřilem, kteří měli hezkou a nebezpečnou chemii dokázali v první třetině dost tlačit a do poloviny zápasu bylo skóre téměř vyrovnané. 
V druhé polovině zápasu jednoznačně rozhodlo jaký celek má lepšího golmana a všem bylo jasné že ostřílený David Winkler tuto tíhu hravě zvládne a Drakům se povedlo jít do většího vedení a scóre nakonec skončilo 15:9 pro Draky. 
Jak už jsme zmiňovaní hvězdou zápasu se stal David Winker, který si přenesl z prvního zápasu velkou formu. 

Davide, zhodnotíš nám prosím druhý zápas ? 
“Určitě, no bylo tak srdíčko, štěstíčko. Kluci hráli nahoru dolů, dobře bránili a jak říkám úžasná obrana takže všechno v pohodě.” Usmívá se David

 Rádi bychom ještě poděkovali Třebíči Nuclears za skvěle zvládnutou akci a těšíme se na další rok.

Přemek Chroust a Martin Kalábek