Draci Baseball

Draci nestačili na Arrows a končí druzí

Ligová sezóna končí. Brněnští Draci v Czech Series nestačili na ostravské Arrows a v letošní Extralize baseballu berou stříbrné medaile. „Sezónu hodnotím jako relativně pozitivní. Splnili jsme dva předsezonní cíle. Postoupili jsme do finále a dokázali jsme vyhrát na poháru a postoupit do A skupiny. Z tohoto pohledu to hodnotím pozitivně,“ hodnotí sezóny kouč Čapka. „Bohužel jsme neudělali ten poslední krok a prohráli finále,“ dodává lodivod brněnských Draků.

Draci si ve finálové sérii uzmuli pouze první duel a v dalších třech už byli Arrows nad jejich síly. Poslední duel na hřišti Arrows nezahájili Draci úplně dle představ a po dvou směnách prohrávali už 0:4. Ve čtvrté a páté směně sice brněnští baseballisté dokázali zabrat, ale na konečný výsledek to vliv nemělo, neboť Arrows přidali další body a zvítězili 8:3. 

„Udělali jsme moc nenápadných chyb. Všechny nás stály body a bohužel ti hráči, kteří nás drželi většinu sezóny udělali chyby v tom zápase,“ popisoval dění v posledním zápase sezóny Čapka. „Když chceme vyhrávat, tak se to nesmí stávat, ale nám se to bohužel stalo a zaplatili jsme za to. Teď už s tím ale nic neuděláme,“ uzavřel hodnocení Czech Series Čapka.

Směrem k uplynulé sezóně se dá najít zlomový okamžik, kdy Draci po nepříliš povedené základní části dokázali konsolidovat síly a perfektně odehrát TOP 6 a play-off. Tím zlomem bylo určitě prostřídání cizinců, díky čemuž zamířil do kádru Draků Omar Conoropo, Eugene Helder a Pabel Manzanero. „Prostřídání se nám povedlo. Nově příchozí cizinci mnohem lépe zapadli to dýmu a přinesli větší kvalitu,“ pochvaloval si změnu v kádru Čapka.

Sezóna, kterou sužovaly proticovidová opatření je tak pomalu u konce. Pozitivní však je, že se na tribuny baseballových stadiónu vracejí fanoušci a v závěru sezóny dokázali fanoušci vytvořit na stadionech perfektní atmosféru. „Já si myslím, že atmosféra finále byla suprová. Jak u nás, tak v Ostravě to dalo zápasům nový rozměr. Fanoušci byli slyšet a věřím, že už se s nimi nebudeme muset loučit,“ přidává Čapka svůj pohled.