Draci Baseball

Draci míří do Evropy, co je na CEB Cupu čeká?

Draci se v následujícím týdnu představí na elitním CEB Cupu ve Francii. Tam Brňané narazí na domácí Sénart Templiers, švýcarský Therwil Flyers, běloruský Minsk, rakouský Dornbirn Indians a španělský Astros Valencia.

Turnaj se odehraje Lieusaint. V malé obci v departementu Seine-et-Marne, v severostřední části Francie. Zápasy se budou odehrávat na Templiers Stadium, což je relativně nový baseballový stadion, který byl slavnostně otevřen v roce 2012

„Jedeme s cílem postoupit. Nebo spíše vybojovat místo v A skupině, tedy vyhrát turnaj,“ vyhlíží turnaj kouč Draků Hynek Čapka. Turnaj začíná Drakům v úterý 13. července duelem s Therwilem. 

Druhý zápas sehrají svěřenci Hynka Čapky o den později proti Minsku. Třetí pokračování turnaje uvidí diváci ve čtvrtek 15. července, kdy Draky vyzve patrně nejsilnější soupeř – Astros Valencia. „Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Jsou tam velice kvalitní týmy a budeme muset ukázat to nejlepší co v nás je,“ upozorňuje před turnajem lodivod Brňanů. 

Další pokračování CEB Cupu bude čekat tým okolo Radima Chrousta v pátek 16. 7. proti Dorbinu. Své účinkování na turnaji ve Francii ukončí Draci v sobotu 17. července, kdy vyzvou domácí tým Sénart Templiers.