Draci Baseball

Extraligová kola se opět roztáčí, Draci vyzvou pražské Eagles

Po týdenní pauze od extraligového baseballu se opět česká nejvyšší soutěž rozjíždí. Brněnští Draci do ní vstupují jako lídr tabulky a vítěz evropského CEB Cupu. A kdo jim bude stát v následující sérii v cestě

Eagles Praha se v TOP6 nacházejí na druhém místě a souboj s Draky tak bude pro oba celky nesmírně důležitý. Uplynulý víkend si Eagles odehráli jednu ze sérií TOP6 a poměrem 2:1 přehráli městského rivala Draků Hrochy. I proto má pražský tým, spolu s Hrochy, o jednu odehranou sérii více, než ostatní týmy v TOP6.

Draci zaznamenali v uplynulých dnech velký úspěch, když triumfovali na evropském poháru CEB Cup a zajistili Česku další místo v A skupině. Nyní však musí hlavu přenastavit zpět na národní soutěž. „V minulosti to byl vždycky problém. Po poháru ta týmová výkonnost trochu poklesla. Tím, že se u nás hraje mistrovství světa do 15 let, tak budeme mít lehčí tréninky, kluci si snad odpočinou a za týden se vrátíme do ligy,“ upozorňoval Čapka. 

Na pohár však Draci mohou vzpomínat jen v dobrém. „Turnaj musíme hodnotit kladně, splnili jsme úkol, pro který jsme tam jeli. Ve všech zápasech jsme se předvedli dobře, jen v zápase s Minskem jsme mohli ještě přidat. Jinak si myslím, že jsme odvedli dobrou práci,“ hodnotil CEB Cup Ondřej Furko.

Právě zápas s Minskem vzbudil velké emoce, neboť Draci vyrovnali skutečně za minutu dvanáct a navíc v nastavené směně dokázali zápas zvrátit ve svůj prospěch. „Byl to zajímavý zápas, který jsme chtěli vyhrát. Zápas před tím nám odložili pro déšť a ten neustával až do druhého dne, navíc bylo i docela chladno. Hřiště bylo hodně kluzké, ale nějak jsme se ze začátku nechytali na pálce, ale dokázali jsme to zvládnou. Zápas zavřel Mergi a ještě bych vyzvednul Pabla Manzanera, který zlomil zápas v náš prospěch,“ vzpomínal na zápas Ondřej Furko.

Nyní už však nastává čas vrátit se zpět na ligová kolbiště. Zápasy s Eagles začínají v pátek 23. července, kdy vyběhnou na hrací plochu v Krči oba celky. Zápas s číslem 1 začíná v 19:00. O den později se oba celky předvedou od jedné hodiny na MBS a závěrečný duel je v plánu na neděli od 13:00 v pražské Krči.