Draci Baseball

Omar Conoropo: Brno je dobré místo pro život

Omar Conoropo patří ke stěžejním hráčům Draků v letošní sezóně a díky jeho výkonům zatím Draci patří na čelo TOP 6 a v sériích TOP 6 nenašli přemožitele. I proto si Omar vysloužil ocenění hráče víkendu.

Draci vedou tabulku, v TOP 6 nenašli přemožitele. Jaké to je?
Je to fajn. Obzvlášť, když vyhráváme proti dobře hrajícím soupeřům. Udělali jsme nějaké změny, které v první sérii TOP 6 byly znát a těžíme z toho. Máme dobré výsledky a na tom záleží.

Jak se ti hraje v Brně?
Cítím se parádně. Brno je to dobré místo pro život. Je tu skvělé baseballové hřiště, úžasné a krásné město a opravdu laskaví lidé. Jsem rád poprvé v Evropě a líbí se mi tu. Díky různým zkušenostem rostu jako hráč baseballu a jako člověk.

Poslední série s Eagles byla náročná a vyrovnaná. Jak jsi ji vnímal?
V mém podání to byla série jako každá jiná. Byl jsem nějak psychicky nastavený a bral jsem to jako předchozí zápasy. Byl jsem si vědom toho, že jsou to pro nás důležité zápasy, ale prostě jsem tam šel, jako vždy a hrál svou hru a bavil se u toho. Cíl v podobě vítězství to přineslo.

Stal ses hráčem víkendu. Jak si toho ceníš?
Nečekal jsem to. Cítím se dobře a v pondělí jsem se probudil s pocitem, že jsem o víkendu odvedl dobrou práci. Jsem rád za naše fanoušky a lidi, kteří se okolo nás pohybují. A ocenění si vážím, je to úžasné.

Jak na Tebe působí Draci jako organizace?
Draci působí jako velká rodina. Od prvního dne, kdy jsem sem přišel se všichni chovali, tak, jako bych se patřil už dlouho. A to je právě ta jedna z maličkostí, díky kterým se v novém týmu cítíte lépe, než jinde. Ať už v terénu, či mimo něj. Jsem si vědom toho, že Draci jsou tým s velkou tradicí, že rádi vyhrávají a jsem tu od toho, abych týmu pomohl k dalšímu poháru.