Draci Baseball

Je skvělé říkat hřišti Draků domov, říká Michael Varga

 Jednou ze zahraničních akvizic brněnských Draků je Michael Varga. Americký rodák s kořeny v České republice si ve své kariéře prošel už několik týmů napříč celým světem a přináší do organizace Draků zkušenosti a jak sám říká i vůdčí schopnosti.

Jak se zrodil přestup k Drakům?
Vlastně jsem se ozval sám. Na vysoké jsem hrál s Donreiem Hubbardem, který v Dracích působil a on mi o klubu řekl, co jsem potřeboval. Hned jsem věděl, že je to klub, na jehož cíli bych se jednou rád podílel.

Popiš svou baseballovou kariéru. Kde jsi hrál, kdy jsi začal?
Baseball hraji od dvou let. Ke hře mě přivedl můj pradědeček, který má kořeny v České republice. Na vysoké škole jsem hrál první juniorskou divizi v Jižní Karolíně. Tam jsem pomohl týmu dostat se na světovou sérii DI JUCO, což je jedna z největších univerzitních baseballových událostí v Americe. Po promoci jsem v roce 2019 odehrál sezónu v Belgii za MSG Phoenix. Ve stejném roce jsem nakoukl do reprezentace na World Port Tournament v nizozemském Rotterdamu. Po Belgii přišlo angažmá v Západní Austrálii, kde jsem působil ve Wembley Magpies v Petrhu, kde jsem se opět potkal s Donreiem Hubbardem. Loňský rok jsem odehrál v Rakousku, konkrétně v dresu Attnang Athletics.

Jak by ses jako hráč popsal?
Co se týče pozic na hřišti, preferuju pozice catchera a pálkaře. Vždy jsem byl hrdý na svou pozici za domácí metou. Vyzdvihl bych svou morálku v posilovně a přípravu na zápas. Mimo to přináším do hry vůdčí schopnosti. Mou vášní je růst a rozvoj baseballu mezi mládeží. Již od prvního angažmá v Belgii se snažím zvyšovat úroveň a upevňovat programy určené pro rozvoj mladých hráčů. Těším se, že s tím samým budu pokračovat i tady v Brně. 

Co je tvým cílem dostat do Draků?
Mým největším cílem v Dracích je přispět k odkazu, který má tento klub jako jeden z nejúspěšnějších v celé Evropě a přinést domů ligový titul. Rád bych se stal součástí týmu a dosáhl vítězství v posledním utkání sezóny. 

Co víš o České republice?
Jak už jsem zmínil, moje rodina má kořeny v České republice a plánuji se více ponořit do kultury mých předků. Česko má unikátní historii a krásu. Těším se, až pořádně prozkoumám kulturu, gastronomii, architekturu a historii této krásné země. Kdysi jsem uměl trochu česky, ale většinu už zapomněl. Nicméně plánuji se naučit to, co jsem uměl a stavět na tom. 

Byl jsi někdy v Brně?
Ano byl. Na začátku roku 2020 jsem navštívil Draky, podíval se na hřiště a zázemí. Bohužel moje zkušenost s Brnem nebyla dlouhá, ale myslím si, že se to rychle změní. Nemůžu se dočkat další zkušenosti s Brnem.  

Co si myslíš o reputaci klubu?

Draci jsou impozantní klub. Jde o jeden z nejúspěšnějších a nejkonkurenceschopnějších týmů  v Evropě. Jsem samozřejmě nadšený z toho, že se můžu přidat k takovému klubu. Těším se, až se budu moci postavit výzvám a očekáváním. Měl jsem možnost hrát na spoustě skvělých hřištích po celém světě. Rozhodně tak mohu říci, že hřiště Draků je jedno z nejlepších v Evropě a je skvělé že mu mohu říkat pro tuto sezónu domov. 

Co se ti líbí na Jižní Moravě?
Dávám dohromady dlouhý seznam míst, která budu chtít navštívit, až se situace v Česku uklidní. Plánuji se podívat na hrad Bítov, do Mikulova a třeba i do Národního parku Podyjí a samozřejmě i na spoustu dalších míst. Moc se těším.