Draci Baseball

Jsem rád za angažmá ve městě, jakým je Brno, říká Marcus Jensen

Brněnské hřiště pro něj mělo být domovem už loni, bohužel situace s pandemií natolik zamíchala přestupovými kartami, že se v dresu Draků objeví Marcus Jensen až letos. Jakými kluby devětadvacetiletý Američan prošel? A jak vnímá organizaci Draků? To vám poodkryjí následující řádky. 

Jak ses dostal k baseballu? 

Začal jsem hrát ve čtyřech letech. Do profesionálního baseballu jsem naskočil v sedmnácti, když jsem byl draftován týmem Tampa Bay Rays. Že chci hrát baseball jsem věděl od chvíle, kdy jsem viděl svého otce hrát na olympijských hrách. 

Mohl bys popsat svá předchozí působiště? 

Působil jsem v organizaci Tampa Bay Rays, což byla neuvěřitelná zkušenost, za kterou jsem opravdu vděčný. Poté jsem hrál za „Independent” týmy The Rockland Boulders a Sioux City Explorers. 

Čím tě Draci zaujali? 

Měl jsem na Draky jen dobré reference. Ať už směrem ke kvalitě soutěže, či k profesionalitě samotného klubu. Navíc v lize pár hráčů znám, shodou okolností hrál českou extraligu i spoluhráč z Rays. 

Jak na Tebe dračí prostředí působí? 

Stadion je opravdu pěkný. Nabízí nám vše, co potřebujeme ke kvaltinímu tréninku a přípravě na zápas. V žádném případě si nemůžu stěžovat. 

Stihl jsi už poznat Brno a jeho okolí? 

Budu si muset Brno ještě pořádně projít a prozkoumat, ale jsem opravdu rád za angažmá v takovém městě. 

Jak vnímáš aktuální situaci? 

Když slyšíte o situaci v jiných státech, tak si ani neuvědomíte, jaké to doopravdy je. U nás v USA, speciálně v Arizoně, se tomu nepřikládá taková důležitost. Teď jsem přišel sem, kde jsou kvůli koronaviru uzavřené i hranice. To jen násobí vážnost celé situace. Doufám, že se to tu co nejdříve zlepší a budeme si moci zahrát baseball.