Draci Baseball

Přemek Chroust: Tabulku moc nesleduji

Zápasy s pražskými Eagles přinesly parádní podívanou a vítěznou sérii zhodnotil hráč víkendu, Přemek Chroust.

Jak hodnotíš sérii s Eagles? 
Pozitivně hodnotím, že jsme vyhráli sérii, ale my si vždy jdeme pro tři výhry, což se nám teď bohužel nepovedlo. 

Liché zápasy jste dokázali zvládnout s přehledem, ale druhý duel série vám nevyšel. Kde byla dle tebe chyba? 
Ve druhém duelu zazářil jejich nadhazovač, házel opravdu dobře. Vždy když potřeboval, tak se ze situace dostal. Tuším, že nám povolil pouze dva hity a s tím se zápas vyhrát nedá. Ke konci zápasu jsme ještě dostali pár bodů, ale už jsme neměli dost času na to, abychom zápas otočili a skóre jsme pouze korigovali. V tom zápase se nám nedařilo ani na pálce a na konci bohužel ani na nadhazovacím kopci, takže Eagles zvítězili zaslouženě. 

Stal jsi se hráčem víkendu, jak vnímáš toto ocenění?
Že jsem hráč víkendu se dozvídám až teď. Nechápu, že jsem se jím stal zrovna já. Myslím, že několik spoluhráčů předvedlo lepší výkony, třeba Filip Čapka v neděli, ale těší mě to.

Týmu vyšel fantasticky zejména poslední zápas, kdy jste soupeři nedovolili bod. Jaký byl ten duel z tvého pohledu? 
Podařilo se nám dát osm bodů v prvních dvou směnách, to se hraje vždycky lépe. Navíc Filip Čapka nepustil Eagles do žádného tlaku, dostal jen čtyři hity za celý zápas, takže tento zápas jsme zvládli perfektně, hráli jsme uvolněně a vše nám vycházelo tak jak jsme si představovali. 

Tabulka už nabrala takřka finální obrysy. Překvapilo tě v letošní sezóně něco?
Popravdě moc nesleduji, kdo se kde nachází. Jdu zápas od zápasu a podívám se až na konci, jestli mám pohár nad hlavou nebo ne, ale samozřejmě vím, že třeba Sokol Hluboká, jako nováček ligy, hraje skvěle. Ale není se čemu divit, mají výborné nadhazovače, kteří většinu týmů dokáží úplně vymazat. Jsem na ně zvědav v play-off, myslím, že mohou dojít hodně daleko.