Draci Baseball

Draci U13 se kvalifikovali na Mistrovství ČR

Začátek léta tradičně patří Českému baseballovému poháru, v letošním ročníku hostil jeden ze dvou velkých turnajů areál Hrochů Brno a Draci se ve tři dny dlouhém turnaji představili ve skupině B.

Draci přivítali ve své skupině hned čtveřici soupeřů – Třebíč Nuclears, jihlavské Ježky, Klasik Frýdek-Místek a Hippos Brno. Skupinovou fází prošli Draci bez jediné porážky, když porazili Hippos poměrem 19:2, Jihlavu dokonce 20:0, Třebíč 11:1 a Klasik Frýdek-Místek 16:3. 

Třetí hrací den přišlo na řadu play-off, ve kterém si Draci v semifinále poradili s blanenskou Olympií poměrem 16:1 a mohli slavit postup do finále poháru. V něm narazili na soupeře z vlastní skupiny – Třebíč Nuclears. 

S Nuclears sice ve skupině zvítězili 11:1, ale ve finálovém duelu měl o něco lepší výkonnost soupeř z Vysočiny, který dokázal zvládnout první polovinu utkání a v konečném výsledku porazil Draky 7:5. Pro oba týmy však samotná účast ve finále znamená postup na podzimní Mistrovství ČR.

U10 vezou z Třebíče bronz

Souběžně s turnajem U13 proběhl i turnaj U10 v Třebíči. Brněnští Draci se opět představili ve skupině B a díky dvěma výhrám nad Hrochem Brno a Třebíč Nuclears postoupili poměrně hladce ze skupiny. 

Postup do čtvrtfinále znamenal měření sil s Ježky Jihlava, kteří lehce Draky potrápili, ale konečný stav 14:5 znamená postup Draků do semifinále a boj o medailové příčky. Semifinálový boj přesunul Draky na jiné hřiště a na brněnském výběru bylo vidět, že nezvyk na kratší hrací plochu sehraje svou roli. „Jsme rádi, že turnaj vůbec byl. Hrálo se na dvou hřištích. Skupinu jsme hráli na tom lepším hřišti, zbytek hrál na menší hřišti, na které si mohl zvyknout. My jsme tam posléze hráli semifinále a byla to pro nás nevýhoda. Protože, když kluci na tomto krátkém hřišti odpalovali, tak to bylo vesměs do plotu a míče se vraceli zadopolaři a tím pádem z toho místo dvoumeťáků a třímeťáků byla jen jedna meta,“ konstatoval kouč Radim Major.

Boj o finále sehráli svěřenci Radima Majora proti brněnským Hrochům. Ten nevyšel Drakům dle představ a městskému rivalovi podlehli 6:12 a místo finálového souboje zamířili do boje o třetí místo. „Kluci hráli výborně, otevřeně musím říct, že nás porazili lonští mistři republiky. Letos jsme je jednou porazili. V semifinále byli ale lepší a zaslouženě zvítězili. Byli výborně připraveni, ale naši kluci hráli taky výborně. Kdybychom hráli s Hrochy stejně jako s Technikou o třetí místo, tak zvítězíme. Máme trošku blok v hlavě z toho, že Hroši jsou pro nás největší soupeř,“ chválil soupeře a své hráče Major.

Poslední duel turnaje tak poslal Draky do boje proti brněnské Technice. V zápase o bronz dovolili Draci svému soupeři pouze tři body a sami si připsali 14. Na Českém baseballovém poháru pro Moravu tak kategorie U10 bere po výhře 14:3 bronzové medaile. „Organizačně to byl super turnaj. Vyšlo počasí. Rodiče nás v rámci nařízených opatření podporovali. Bylo to fajn,“ uzavřel Major.