Draci Baseball

Filip Čapka zaznamenal stý strikeout v kariéře!

I série s Tempem přinesla další milník sezóny. Filip Čapka se v zápasech s Tempem dočkal stého strikeoutu v kariéře a logicky přišel prostor na hodnocení jeho kariéry. 

„Dozvěděl jsem se to až zpětně po zápase. Byl to zrovna strikeout na Marka Minaříka, což je nejlepší pálkař Tempa. Radost z toho mám, ale kazí mi to to, že jsme ten zápas prohráli. Radši bych měl méně strikeoutů, ale vítězství,“ komentoval svůj milník Filip Čapka. 

Na Extraligové scéně se Čapka pohybuje už od roku 2016. První dospělou sezónu však odehrál až o rok později v dresu Nuclears. „Nehraji Extraligu stabilně tak dlouho, dřív to bylo spíš jen pár směn za rok. Strašně rád vzpomínám na hostování v Třebíči, kde jsem dostal první příležitosti startovat Extraligu. Loni se mi to povedlo i v Dracích a snažím se dělat co nejvíce, abych si své místo udržel,“ hodnotí dosavadní kariéru dvaadvacetiletý Čapka. A čeho si v dosavadní kariéře odchovanec Draků nejvíce váží? „Asi loňský titul a celá ta loňská sezóna je kariérní top,“ doplnil Čapka.

První start Čapky je datován do roku 2016, kdy naskočil do dvou duelů a zaznamenal tři strikeouty. „První start si moc nepamatuju. Pamatuji si první start za áčko na Poháru Mistrů v Rotterdamu, kdy jsem odházel jednu směnu na tři různé pálkaře vybavuji si, že to byly strašné rány. A tam jsem si uvědomil jaké to je hrát s takovou obranou jakou Draci mají,“ bilancuje Čapka.

A co pro čerstvého majiete stovky strikeoutů znamená oblékat dres Draků Brno? „Za Draky hraju od malička, nedokážu si představit hrát někde jinde dlouhodobě. Nemyslím teď hostování, nebo svůj pobyt v Americe. Za nikoho jiného bych hrát nemohl, bylo by to nepřirozené,“ uzavírá Čapka.